Зверніть увагу

1000 гривень на придбання книжок: хто може отримати та за яких умов?

19 червня 2024, 15:43Новини390

Этот материал также доступен на русском

Сума сертифікату складатиме приблизно 903 гривні

  • Посилання скопійованоlink copied

У Державному бюджеті виділили 466 млн гривень на діяльність Українського інституту книги (УІК), підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури. Справа в тому, що ще раніше Президент України Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження.

Законопроєкт №11251 передбачає державну допомогу на придбання книжок для громадян та субсидії для книгарень.

376 млн гривень закладено на сертифікати для придбання книжок. УІК зможе розпочати видачу сертифікатів після ухвалення Постанови Кабінету Міністрів, яка визначить порядок надання допомоги та використання коштів.

Сертифікати на книги: хто може отримати?

З 1 липня 2024 року громадяни України, які досягли 18-річного віку, зможуть отримати сертифікати для придбання книжок. Сума сертифікату складатиме приблизно 903 гривні. Отримати сертифікат можна буде в застосунку “Дія”.

Молодь зможе використати ці кошти на купівлю друкованих та електронних книг, аудіокниг, а також видань для людей із порушеннями зору.

Крім цього, отримати сертифікати на книги зможуть один із батьків новонародженої дитини. Однак дана послуга стане доступною для них з 1 січня після скасування воєнного стану.

Чому держава пропонує гроші на книги?

Директор Українського інституту книги Олександра Коваль зазначила, що завдяки виділеним 370 млн грн на сертифікати, українські видавці зможуть видати додатково 1,5 – 2 млн примірників книг. Це сприятиме розвитку українського книговидання та популяризації літератури серед молоді.

Новий закон надасть книгарням державні субсидії, які компенсуватимуть орендну плату за приміщення. Це має допомогти знизити фінансовий тиск на книгарні та сприяти розвитку книжкової торгівлі в Україні.

Законопроєкт №11251 був ініційований депутатами Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук, Володимиром В’ятровичем, Миколою Княжицьким, Іриною Костанкевич, Олександром Абдуліним, Софією Фединою та Юрієм Павленком.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна