Банкрутство в умовах воєнного стану: допомога армії перш за все!

3 березня 2022, 17:32
15651 хвилину читати

Ліквідатори “Богдан Моторс” передали автівки Збройним Силам України

  • Посилання скопійованоlink copied

1 березня 2022 року ліквідатори Автомобільної компанії «Богдан Моторс» та Автоскладального заводу №2 (дочірнє підприємство «Богдан Моторс») втілили в життя першу в Україні практику передачі техніки на баланс армії.

Українським військовим зараз дуже потрібна будь-яка допомога. І наявність процедур банкрутства цьому аж ніяк не перешкоджає, якщо на те є спільна воля арбітражних керуючих, кредиторів та Міністерства юстиції.

Хронологічно події відбувались наступним чином.

Командир однієї з військових частин надіслав листа ліквідаторам з проханням провести примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану (відповідно до постанови КМУ №998 від 31.10.2012). В тому, що вантажний МАЗ, а також декілька спеціальних автомобілів, зараз стануть в нагоді військовим, ніхто не сумнівався. Водночас жоден з арбітражних керуючих України до цього часу не володів навичками відчуження майна в умовах воєнного часу.

Втім, все вдалось вирішити оперативно.

Насамперед відповідне «добро» було отримане від кредиторів (власне, знаю про це як представник одного з кредиторів). Протокольно рішення кредиторів не фіксувалось, але всі кредитори висловились одноголосно за таку передачу.

Врешті-решт, вже ввечері того ж дня були підписані відповідні акти про примусове відчуження або вилучення майна, й автівки поїхали у розпорядження військової частини.

Власники підприємств також не заперечували проти вилучення.

Навпаки зазначили, що так має діяти зараз кожен бізнес, який має на балансі техніку або інше майно, що може стати в нагоді армії, а відтак – врятувати життя українців.

До речі, всі вищезазначені дії по передачі техніки військовим, відбувалися за погодженням з профільним державним органом з питань банкрутства (Департаментом з питань банкрутства Міністерства юстиції України).

Також хочу відмітити, що все відбулось в найкоротші строки, завдяки оперативній та злагодженій реакції ліквідаторів, Міністерства юстиції України та кредиторів, результатом чого стала передача техніки військовим менш ніж за добу.

В свою чергу, арбітражні керуючі мають не боятись втілювати таку практику в життя. Війна диктує свої закони, а нормативно все потім можна узгодити.

Слава Україні!

Автор: Андрій Спектор, адвокат, старший партнер «Лабораторії банкрутства»

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Зобов'язання з утримання дитини, закріплені в договорах, укладених до введення воєнного стану, так само залишаються чинними та обов'язковими до виконання

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
В першу чергу керівник повинен оцінити стан свого підприємства – провести інвентаризацію та аналіз фінансово-господарської діяльності

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Процес виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, стає проблемним

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Письмові запити, паперові форми відповідей та біганина продовжують бути основними складовими процесу розшуку прихованих активів недобросовісних боржників