Проблемні борги

«Зелений» тариф: борг «ГарПока» й «Укренерго» зріс до понад 17 млрд грн

16 березня 2021, 16:15Новини158

Этот материал также доступен на русском

Виробники «зеленої» електроенергії відсудили в «ГарПока» вже понад 330 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними держпідприємства «Гарантований покупець» («ГарПок»), станом на 15 березня заборгованість «Укренерго», яка є джерелом розрахунків за «зеленим» тарифом, становить 17,2 млрд грн (на 1 березня було 15,9 млрд грн), у т.ч. за 2021 рік – 2,86 млрд грн, за 2020 рік – 14,3 млрд грн, повідомляє Finbalance.

Як зазначається, заборгованість «Укренерго» за 2020 рік, яка є джерело розрахунків з «Енергоатомом» за електроенергію, вироблену за потреб населення, складає 5,04 млрд грн.

Так, Господарський суд м. Києва задовольнив два позови «Енергоатома» до «ГарПока» та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 6,8 млрд грн. При цьому виробники «зеленої» електроенергії відсудили в «ГарПока» вже понад 330 млн грн.

12.02.2021 ДП «Гарантований покупець» виплатив «Енергоатому» і виробникам «зеленої» електроенергії по 2,23 млрд грн (тобто сукупно 4,46 млрд грн) у рамках погашення заборгованості за 2020 рік. Перед цим – 04.02.2021 – «ГарПок» виплатив «Енергоатому» і виробникам «зеленої» електроенергії по 0,9 млрд грн (тобто сукупно 1,8 млрд грн). Відповідні виплати були здійснені за рахунок коштів, які «Укренерго» залучило як позики в трьох держбанків (загальний обсяг відповідних кредитів становив 10,25 млрд грн).

Фото взято на сайті Depositphotos.

За кордономОгляд ЗМІ
Вчора, 13:38 • Новини • За кордоном
Проекти та інновації
Вчора, 11:45 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.