Огляд ЗМІ

Заняття спортом виявилися в півтора рази кращими за ліки у боротьбі з депресією

26 лютого 2023, 16:03Новини503

Найефективнішими виявилися високоінтенсивні, але нетривалі заняття спортом на кшталт швидкої пробіжки у парку

  • Посилання скопійованоlink copied

Австралійські дослідники стверджують, що фізичні вправи повинні стати основним методом у боротьбі з депресією, адже вони справляються з цим станом у півтора рази краще за регулярні консультації з лікарем або прийом ліків.

За даними ВООЗ, кожен восьмий житель нашої планети (або близько 970 мільйонів людей) страждає від якогось психічного розладу, найчастіше — депресії чи хронічної тривожності. Погане психічне здоров’я коштує світовій економіці приблизно два з половиною трильйони доларів на рік, і до 2030 року ці витрати можуть зрости до шести трильйонів.

Існує безліч способів лікування або хоча б ослаблення симптомів психічних розладів: це і спеціальні тренінги, і робота з психотерапевтом, і прийом антидепресантів, і фізична активність. Однак останній спосіб багатьма людьми сприймається як «додатковий», що йде на додачу до ліків, хоча дослідження, проведене вченими з Університету Південної Австралії (Австралія) та опубліковане в журналі British Journal of Sports Medicine, доводить, що його можна назвати основним.

Дослідники проаналізували дані 97 оглядів та 128 119 учасників. Виявилося, що фізична активність протягом кількох тижнів допомагає значно зменшити симптоми депресії та тривоги, а в деяких людей навіть спостерігаються ознаки помітного покращення ментального здоров’я.

Найефективнішими виявилися високоінтенсивні, але нетривалі заняття спортом на кшталт швидкої пробіжки у парку.

Позитивний ефект спостерігався від будь-яких типів фізичної активності, включаючи йогу, пілатес та спортивну ходьбу. Важливо підкреслити, що для поліпшення психічного самопочуття вимагалося лише кілька тижнів регулярних занять тривалістю трохи більше години, причому ефективність таких тренувань виявилася у півтора разу вищою, ніж в провідних антидепресантів чи регулярних консультацій з лікарем.

Зрозуміло, отримані результати не можна екстраполювати на всіх людей, які страждають на психічні розлади. Наприклад, у разі важкої депресії наполегливий заклик «взяти себе в руки і зайнятися спортом» може мати негативний вплив.

Проте регулярні фізичні вправи підуть на користь всьому організму, що спричинить і поліпшення психічного здоров’я.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного