Закон № 2142: сплатити податки та подати звітність можна протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану

15 квітня 2022, 11:23Новини241

Этот материал также доступен на русском

Тепер якщо платник не має можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, такий платник має можливість зробити це протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану

  • Посилання скопійованоlink copied

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що Законом України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни до підпункту 69.1 підрозд. 10 розділу ХХ ПКУ, відповідно до яких збільшено терміни сплати податків та подання звітності після припинення або скасування воєнного стану.

Зокрема, тепер якщо платник не має можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, такий платник має можливість зробити це протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Нагадаємо, відповідно до Закону №2118 платники податків мали сплатити податки та подати звітність протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Норми цього підпункту поширюються, зокрема:

  • на несвоєчасну сплату податків, зборів;
  • за несвоєчасне подання податкової звітності, зокрема, передбаченої п. 46.2 ПКУ;
  • на несвоєчасну реєстрацію ПН/РК та акцизних накладних і розрахунків коригування до них;
  • на неподання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.

Також нагадаємо, що такий платник звільняється від відповідальності, передбаченої ПКУ, на період до припинення чи скасування воєнного стану.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби