Колізії та конфлікти

ВРП не підтримала законопроєкт щодо зміни підходів до оплати праці суддів

8 жовтня 2021, 15:38Новини400

Этот материал также доступен на русском

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроєкту № 5882.

  • Посилання скопійованоlink copied

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроєкту № 5882 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо деяких питань забезпечення суддів», зазначає Юрліга.

Так, законопроєктом запропоновано змінити базовий розмір посадового окладу судді та спосіб його обчислення, а також відтермінувати індексацію до 1 березня 2025 року. Замість визначення посадового окладу у прожиткових мінімумах для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, базовий рівень посадового окладу пропонується визначати у фіксованій сумі в гривневому еквіваленті.

ВРП наголосила, що необґрунтований перегляд суддівської винагороди прямо суперечить міжнародним стандартам гарантування незалежності суддів, якими встановлено заборону погіршення фінансового забезпечення суддів. Встановлення суддівської винагороди фіксованого розміру в гривневому еквіваленті без «прив’язки» до прожиткового мінімуму та без урахування індексу інфляції не відповідатиме економічній ситуації в державі та із часом призведе до зниження рівня суддівської винагороди.

Як зазначається, Вища рада правосуддя не підтримує законопроєкт № 5882, оскільки він «суперечить принципу незалежності судової влади, який є головною умовою забезпечення верховенства права й основоположною гарантією справедливого судового розгляду, нормам Конституції, висновкам Конституційного Суду, міжнародним стандартам у сфері судоустрою та статусу суддів, його прийняття призведе до звуження змісту та обсягу прав і свобод суддів та негативно вплине на забезпечення незалежності суддів і авторитет правосуддя».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності