Верховний Суд дозволив компанії Ахметова не сплачувати борг перед «Укренерго»

14 червня 2021, 14:06Новини112

Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу «Укренерго» та залишив без змін рішення попередніх судів

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу НЕК «Укренерго» та залишив без змін рішення попередніх судів, які відмовили держкомпанії у задоволенні позову до ТОВ «Д.Трейдінг» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, компанія «Д.Трейдінг» зазначала, що при експорті не повинна оплачувати послугу з передачі електроенергії, оскільки це, на її думку, «суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства».

За висновками судів, обов’язок щодо сплати тарифу за передачу, зокрема, експортованої електроенергії запроваджено з прийняттям постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №360, яка набула чинності 8 лютого 2020 року.

Водночас частиною предмета спору є вимоги про стягнення вартості послуг за липень 2019-січень 2020 року, що передує ухваленню постанови НКРЕКП. Також суди вирішили, що нарахування плати за послуги з передачі експортованих обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов’язання України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо: Господарський суд Києва рішенням від 22 вересня відмовився задовольнити позов «Укренерго» до «Д.Трейдінг» у справі про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?