Колізії та конфлікти

В Україні 3238 популярних торговельних марок належать резидентам РФ. Що на них чекає

13 квітня 2022, 14:00Новини228

Серед найбільш відомих – марки дитячого харчування, чаї, молочні продукти, пиво і навіть ЗМІ

  • Посилання скопійованоlink copied

На початок вторгнення Росії в Україну 3238 торговельних марок, продукцію яких щодня купують українці, належали резидентам РФ. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Укрпатента.

Ключові факти

  • Серед найбільш відомих – марки дитячого харчування («Агуша», «Засинайко», «Тьома»/«Тёма»), чаї («Лісма», Curtis, «Майский»), молочні продукти («Простоквашино», «Актуаль», «Веселий молочник», «Чудо»), косметика (Faberlic), ліки (віферон, діоксидин, реабілар), пиво («Балтика», «Жигулі») та навіть ЗМІ (АіФ).
  • Винагорода за використання цих ТМ раніше перераховувалась в РФ. У майбутньому існує варіант, за якого ці ТМ буде перереєстровано на нових власників не з РФ задля того, аби уникнути санкцій та продовжити працювати на українському ринку, зазначають в Опендадабот.
  • Від початку війни Укрпатент продовжує прийом та розгляд заявок на реєстрацію нових торговельних марок та передання прав на вже існуючі. На зміну власника торговельної марки потрібно близько трьох місяців. «Отже, таким чином вже за 2 місяці ми побачимо в реєстрі перші спроби передати російські ТМ на європейських або ж азіатських власників», – каже Олексій Сердюк, патентний повірений.

Контекст

Раніше Опендатабот підрахував кількість активних компаній, серед власників/засновників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент РФ чи Білорусі. На 24 лютого таких компаній в Україні нараховувалося 16 896.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах