Колізії та конфлікти

В Офісі Президента не виключають ймовірність конфіскації активів «Київстару»

20 листопада 2023, 15:45Новини348

Этот материал также доступен на русском

За словами Шурми, наразі відповідні служби вивчають наявність правової ситуації

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник очільника Офісу президента Ростислав Шурма не виключає конфіскації активів компанії «Київстар» – одного з найбільших мобільних операторів України.

Про це він сказав в інтервʼю «Економічній правді».

За словами Шурми, наразі відповідні служби вивчають наявність правової ситуації. «Гадаю, що є висока ймовірність прийняття санкцій з подальшою конфіскацією цієї компанії», – сказав він.

Відповідаючи на уточнююче запитання, йдеться про частку в компанії чи повну конфіскацію, Шурма зазначив, що зараз це питання вивчають юристи.

«Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій», – пояснив заступник очільника Офісу президента, який відповідає за економічний блок у команді президента Володимира Зеленського.

Ключові факти

4 жовтня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт активів підсанкційних російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова. Серед заблокованих активів – 20 компаній та фінансово-кредитних установ більш як на 17 млрд грн. Серед них – найбільший мобільний оператор «Київстар». Спершу Шевченківський суд арештував 100% корпоративних прав компанії.

18 жовтня він повідомив про помилку в своєму рішенні й визначив, що арешту підлягають 47,85%.

«Київстар» на 100% належить нідерландській комунікаційній компанії Veon. Заснована в Москві у 1992-му Veon (яка виросла з російського «Вимпелкома») – власниця одного з перших операторів стільникового звʼязку в РФ. Станом на жовтень 2023-го компанії з орбіти Veon обслуговують понад 220 млн клієнтів.

Міноритарний акціонер Veon – компанія LetterOne Holdings, якій належить 47,9%. Частка Фрідмана в LetterOne – 37,86%, Косогова – 47,23%.

24 жовтня члени наглядової ради Veon прибули до Києва. У складі делегації був CEO Veon Каан Терзіоглу. Мета приїзду – проведення зустрічей із представниками української влади та дипломатичних місій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах