За словами Шурми, наразі відповідні служби вивчають наявність правової ситуації. «Гадаю, що є висока ймовірність прийняття санкцій з подальшою конфіскацією цієї компанії», – сказав він.
Відповідаючи на уточнююче запитання, йдеться про частку в компанії чи повну конфіскацію, Шурма зазначив, що зараз це питання вивчають юристи.
«Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій», – пояснив заступник очільника Офісу президента, який відповідає за економічний блок у команді президента Володимира Зеленського.
Ключові факти
4 жовтня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт активів підсанкційних російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова. Серед заблокованих активів – 20 компаній та фінансово-кредитних установ більш як на 17 млрд грн. Серед них – найбільший мобільний оператор «Київстар». Спершу Шевченківський суд арештував 100% корпоративних прав компанії.
18 жовтня він повідомив про помилку в своєму рішенні й визначив, що арешту підлягають 47,85%.
«Київстар» на 100% належить нідерландській комунікаційній компанії Veon. Заснована в Москві у 1992-му Veon (яка виросла з російського «Вимпелкома») – власниця одного з перших операторів стільникового звʼязку в РФ. Станом на жовтень 2023-го компанії з орбіти Veon обслуговують понад 220 млн клієнтів.
Міноритарний акціонер Veon – компанія LetterOne Holdings, якій належить 47,9%. Частка Фрідмана в LetterOne – 37,86%, Косогова – 47,23%.
24 жовтня члени наглядової ради Veon прибули до Києва. У складі делегації був CEO Veon Каан Терзіоглу. Мета приїзду – проведення зустрічей із представниками української влади та дипломатичних місій.