В Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України

3 липня 2023, 16:00Новини411

Основна мета – зібрати докази про злочини РФ в Україні та забезпечити їх належне збереження для майбутніх судових процесів

  • Посилання скопійованоlink copied

В Гаазі у понеділок, 3 липня, розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA), який стане ключовим для розслідування злочину агресії Росії проти України та сприятиме створенню справ для майбутніх судових процесів, повідомляється на сайті Європейської Комісії.

Центр має забезпечити структуру для підтримки та посилення поточних і майбутніх розслідувань злочину агресії та сприятиме обміну та аналізу доказів, зібраних від початку російської агресії.

Організація складається з обраних національних прокурорів, які вже беруть участь у Спільній слідчій групі, з якою Центр пов’язаний у своїй діяльності. Експерти-учасники зможуть щодня працювати разом, швидко обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію. Євроюст у свою чергу надаватиме оперативну, юридичну, фінансову та матеріально-технічну підтримку, зокрема для збереження, зберігання та аналізу доказів.

Президент Урсула фон дер Ляєн назвала старт роботи Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії першим кроком до трибуналу за злочини агресії.

«Вторгнення Росії в Україну продовжує приносити невимовні жахи щодня. Глибоко тривожні новини про навмисні напади на мирних жителів, у тому числі дітей, стали жорстоким щоденним нагадуванням про кровопролиття, яке Путін повернув на наш континент. Докази незліченних міжнародних злочинів, скоєних Росією, накопичуються. Новий міжнародний центр обвинувачення відіграватиме ключову роль у забезпеченні притягнення винних до відповідальності, зокрема за злочин агресії. Ми не залишимо каменя на камені, щоб притягнути Путіна та його поплічників до відповідальності», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Комісія у листопаді 2022 року представила державам-членам варіанти гарантування повної відповідальності за всі злочини, скоєні в Україні. Поки тривають дискусії щодо створення Спеціального трибуналу, було важливо забезпечити належний захист відповідних доказів і розпочати розслідування в рамках існуючої правової бази.

Очікується, що докази, зібрані Центром, зможуть бути використані в інших юрисдикціях, включаючи національні та міжнародні суди, включно з можливим трибуналом для злочинів агресії або Міжнародним кримінальним судом для злочинів, які входять до його юрисдикції. Для цього прокурори з числа членів Спільного слідчого центру будуть переведені до Євроюсту, де вони зможуть працювати разом щодня. Виявлені докази будуть безпечно зберігатися в Основній міжнародній базі даних про злочини Євроюсту, створеній після внесення змін до Регламенту Євроюсту на основі пропозиції Комісії про внесення змін до Регламенту Євроюсту.

У тій чи іншій конструкції підрив Росією Каховської ГЕС є злочином з погляду як Кримінального кодексу України, так і Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Чому пояснює голова правління ГО “Регіональний центр прав людини” Сергій Мокренюк в тексті “Воєнні злочини армії Путіна: за лаштунками підриву Каховської ГЕС”.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом