Уряд виділив 759 млн грн на пільгові кредити для встановлення альтернативних джерел енергії

21 червня 2024, 16:58Новини217

Этот материал также доступен на русском

Держава запропонує громадянам та бізнесу пільгові кредити на створення додаткових джерел енергії

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації.

Йдеться про додаткову програму енергоефективності на 759 млн грн, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 21 червня. Держава запропонує громадянам та бізнесу пільгові кредити на створення додаткових джерел енергії.

Деталі

  • Кошти планують спрямувати передусім на зниження ставок за кредитами для реалізації проєктів енергоефективності та встановлення альтернативних джерел енергії, зазначив Шмигаль.
  • За його словами, держава розширює можливість отримати пільгові позики, аби бізнес та люди могли зменшити споживання електроенергії або створити додаткове джерело для її генерації.

Контекст

Росіяни знищили вже понад 9 ГВт потужностей української генерації, зокрема понад 90% теплової генерації зараз не працює.

18 червня уряд розширив кредитну програму «5-7-9%»: підприємці зможуть взяти кредит до 150 млн грн на газові генераційні установки.

20 червня під час Ставки президент Володимир Зеленський доручив уряду розробити умови, що спростять для громадян встановлення сонячних панелей та акумуляторів. Йдеться про податкові та митні пільги, спеціальні кредитні програми, уточнив Зеленський.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?