У ВР зареєстровано законопроєкт про збільшення фінансування військових частин на 10 млрд грн

18 квітня 2024, 13:04Новини244

Этот материал также доступен на русском

Депутати ініціюють збільшення частки коштів, отриманих від сплати «військового ПДФО», на користь військових частин – з 10% до 20%, або майже на 10 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Екс-президент Петро Порошенко з депутатами ініціюють збільшення частки коштів, отриманих від сплати «військового ПДФО», на користь військових частин – з 10% до 20%, або майже на 10 млрд грн. Відповідний законопроєкт про зміни до Державного бюджету поданий у Верховну Раду.

Як відомо, після ухвалення у листопаді минулого року Держбюджету-2024 гроші «військового ПДФО» вилучили з бюджетів місцевих громад і розподілили таким чином:

  • 45% – Держспецзв’язку на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання;
  • 45% – Мінстратегпрому на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення;
  • 10% – для подальшого автоматичного спрямування військовим частинам ЗСУ та інших військових формувань на матеріально-технічне забезпечення.

За інформацією Мінфіну загальна сума надходжень ПДФО від оподаткування доходів військовослужбовців у першому кварталі 2024 року становила 22,734 млрд гривень. Відповідно 10% цієї суми (або 2,273 млрд грн) було спрямовано військовим частинам. На жаль, проведений військовими частинами аналіз обсягів їх фінансового забезпечення порівняно з аналогічним періодом минулого року свідчить про значне скорочення можливостей матеріально-технічного забезпечення, йдеться у пояснювальній записці.

Натомість, виявлені корупційні правопорушення під час закупівель спеціальної техніки та обладнання Адміністрацією Держспецзв’язку ставлять під сумнів належне витрачання бюджетних грошей.

Законопроєктом пропонується змінити пропорції спрямування коштів «військового ПДФО»:

  • 20% (замість 10%) – для подальшого автоматичного спрямування військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань на матеріально-технічне забезпечення;
  • 35% (замість 45%) – для Держспецзв’язку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби