У Софіївській Борщагівці хочуть звести школу і дитсадок за 705 мільйонів

18 квітня 2024, 11:45Новини2740

Этот материал также доступен на русском

У 2021 році сільрада вже намагалась замовити будівництво цих об’єктів, однак тендери відмінили. Тоді, до коригування проектів, очікувані суми були на третину меншими – 285,02 млн грн і 170,78 млн грн 

  • Посилання скопійованоlink copied

Борщагівська сільська рада Бучанського району Київської області 12 квітня оголосила два тендери щодо будівництва школи зі стадіоном та дитячого садка з укриттями загальною очікуваною вартістю 705,45 млн грн. Про це, як пишуть Нащі гроші, повідомляється у системі «Прозорро».

По вулиці Зоряній у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району планують до кінця 2026 року збудувати загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів зі спортивною спорудою за 421,74 млн грн і дошкільний навчальний заклад за 283,71 млн грн. Обидва об’єкти повинні мати укриття.

Триповерхову школу на 720 учнів з актовим залом на 360 місць, обіднім залом на 240 місць та стадіоном із трибунами на 300 осіб спроектувало ТОВ «А2 Проект», а двоповерховий дитсадок на 150 місць – ТОВ «Укрбудпроектдизайн». Проектування замовляли ще в 2021 році, до повномасштабного вторгнення, а торік проекти скоригували, додавши укриття.

Позитивні експертні звіти по обох об’єктах видало ТОВ «Перша будівельна експертиза».

У 2021 році сільрада вже намагалась замовити будівництво цих об’єктів, однак тендери відмінили. Тоді, до коригування проектів, очікувані суми були на третину меншими – 285,02 млн грн і 170,78 млн грн відповідно. Цьогоріч відбулась ще одна спроба замовити дитсадок вже по підвищеній очікуваній вартості 283,71 млн грн. На тендер прийшли ТОВ «Міське будівництво» (272,50 млн грн), ТОВ «Смарт Універсал Груп» (275,33 млн грн) та ТОВ «Макроекобуд» (282,05 млн грн). Але замовник відхилив найдешевшу фірму за недоліки кошторису та відмінив тендер через порушення строків розгляду наступної пропозиції.

Нині тендерну документацію включно з технічною частиною у вигляді відомостей обсягів робіт оприлюднили у файлах .pdf. Анонімна компанія попросила надати кошториси у кошторисних файлах .imd для коректної обробки тендерної пропозиції. Однак замовник відмовився, бо, мовляв, уся необхідна інформація для складання кошторису міститься в технічній частині.

Для участі в обох тендерах треба підтвердити наявність офісу, генератора для виконання робіт у разі відсутності електроенергії, а також мінімальної кількості техніки, обладнання і працівників з певними досвідом роботи і кваліфікацією. Наприклад, головний інженер має бути з досвідом роботи не менше трьох років та досвідом ведення аналогічного об’єкту.

Ще замовник вимагає два аналогічні договори на будівництво або реконструкцію закладів освіти, шкіл, ліцеїв, дошкільних навчальних закладів, соціальних закладів тощо. Причому на тендері щодо школи вартість робіт в цілому по одному об’єкту повинна бути не менше 30% очікуваної суми, тобто 126,52 млн грн, а на тендері щодо дитсадка такого обмеження немає.

Крім актів і відгуків до аналогічних договорів, учасники зобов’язані подати фотофіксацію виконаних робіт. На тендері щодо школи вимагається гарантійний лист про те, що за останні два роки учасник не мав з іншими замовниками розірваних договорів щодо будівництва чи реконструкції з причин невиконання чи неповного виконання учасником своїх зобов’язань.

Також на обох тендерах вимагаються сертифікати на систему управління якістю та систему екологічного менеджменту, а на тендері щодо дитсадка – ще й на систему енергетичного менеджменту, систему управління охороною здоров’я та безпекою праці, систему управління щодо протидії корупції. Причому органи сертифікації мають бути акредитовані в НААУ.

Замовник вже вносив дрібні зміни в тендерні документації з власної ініціативи, зокрема змінив динамічну договірну ціну на тверду. Це може означати, що ті умови тендерних документацій, до яких не вносились зміни, уже неможливо буде оскаржити в АМКУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення