У Києві підвищили тарифи на опалення для бюджетних і комерційних установ на 60-70%

21 жовтня 2021, 09:05Новини66

Этот материал также доступен на русском

У порівнянні з затвердженими в грудні 2020 року тарифами, вартість опалення для бюджетних установ підвищено на 59,2%, для релігійних організацій – на 87,7%, для інших споживачів – на 69,8%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада Києва підвищила тарифи на опалення для комерційних і бюджетних установ, а також релігійних організацій на 59-88%. Нові тарифи затверджені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) №2145 від 13 жовтня, повідомляє “Київтеплоенерго”, – повідомляє finbalance.

Період дії нових тарифів “Київтеплоенерго” для бюджетних, комерційних і релігійних організацій – до 30 вересня 2022 року.

У повідомленні підкреслюється, що ці зміни не вплинуть на вартість опалення для населення. Тариф на теплову енергію для цієї категорії споживачів в опалювальному сезоні 2021-2022 років залишаються на рівні минулого року.

Зростання тарифів в компанії пояснюють “стрімким підвищенням вартості газу і зміною умов його закупівлі (квотування обсягів, високі штрафні санкції, безакцептне списання вартості газу з рахунків і т.д.)”.

Як зауважується, в структурі тарифів “Київтеплоенерго” паливна складова становить близько 80%.

“У нових тарифах на теплову енергію КП “Київтеплоенерго” для потреб бюджетних установ, інших споживачів і релігійних організацій врахована ціна майже 11 600 грн з ПДВ за тис. куб. м, яка була актуальна на момент розрахунку проекту тарифів з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. Але вже в жовтні поточного року ціна закупівлі газу для зазначених категорій споживачів – майже 25 тис. грн з ПДВ за тис. куб. м”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, бюджетні організації будуть купувати теплову енергію за ціною 2 732,04 грн за Гкал (з ПДВ), релігійні організації – 2 689,51 грн за Гкал (з ПДВ), а інші категорії споживачів – 2 876,71 грн за Гкал (з ПДВ).

Що стосується гарячого водопостачання, то його вартість підвищиться для бюджетних організацій до 134,54 грн за кубометр (з ПДВ), для релігійних організацій – до 1433,02 грн за куб. м (з ПДВ), а для інших категорій споживачів – до 141,07 грн за куб. м (з ПДВ).

У порівнянні з затвердженими в грудні 2020 року тарифами, вартість опалення для бюджетних установ підвищено на 59,2%, для релігійних організацій – на 87,7%, для інших споживачів – на 69,8%.

У той же час для населення встановлено тариф 1714,7 грн за ГКал (з ПДВ).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
До фіксації порушень Правил дорожнього руху (далі ПДР) залучать активних громадян

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У справах щодо транскордонної неспроможності об’єктом домовленостей є питання початку, розгляду та припинення проваджень у справах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Економіка лісової галузі здатна продукувати мільярди гривень бюджетних надходжень

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Легалізація криптовалюти — це лише перший, але важливий крок, який може посприяти в побудові чіткої і прозорої системи ринку криптовалюти

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Що сталося з компанією, чому її падіння може мати такий вплив на світову економіку і Україну зокрема, та чи може влада Китаю цьому зарадити?