У квітні 2021 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склало 59,9 млн грн

31 травня 2021, 13:10Новини199

Этот материал также доступен на русском

Фондом пред’явлено 22 позови у кримінальних провадженнях щодо 17 банків. Загальна кількість цивільних відповідачів – 46 осіб, а сума пред’явлених вимог складає 13 784,21 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом квітня 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 59,9 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, спрямовано 3,8 млн грн, на погашення вимог 4 –ї черги – вкладників-фізосіб понад гарантовану суму – 0,2 млн грн, на погашення вимог 7 черги – юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 48,7 млн грн.

Із загальної суми на позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме – НБУ, у квітні 2021 року спрямовано 49,9 млн грн. Позачергове задоволення кредиторських вимог НБУ (в т.ч. за рахунок реалізації майна поручителів) здійснили АТ «Місто Банк» (48,7 млн грн) та АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» (1,2 млн грн).

Загалом у січні-квітні 2021 року сума погашення вимог кредиторів склала 384,5 млн грн, з яких 159,2 млн грн – позачергові виплати НБУ як забезпеченому кредитору (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Загалом станом на 1 травня 2021 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 52 699,3 млн грн, з яких 15 826,8 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 14 596,8 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 травня 2021 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 64 позовні заяви щодо 43 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 774 осіб. Загальна сума позовних вимог складає 97 180,39 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 22 цивільних позови у кримінальних провадженнях щодо 17 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 46 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 13 784,21 млн грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 травня 2021 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків.

Загальна кількість відповідачів – 5 особи. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…