У КМДА заявили, що підприємствам теплокомуненерго загрожують банкрутства

6 серпня 2021, 13:54Новини796

Этот материал также доступен на русском

Україні слід на національному рівні приймати план “виживання” в цей опалювальний сезон, інакше вже в листопаді припиниться повна оплата за газ, і ми будемо мати катастрофічну ситуацію у всіх регіонах.

  • Посилання скопійованоlink copied

Підприємствам теплокомуненерго загрожує перспектива банкрутств і припинення платежів за газ в ході опалювального сезону 2021−2022 років.

Про це заявив заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелєєв, – повідомляє Новое время.

“В результаті галузевої реформи відбулося скасування пільгового режиму газопостачання для теплопостачальних підприємств, так званого ПСО. Пільгового в контексті того, що діяли прийнятні умови розрахунків за газ, враховуючи особливості роботи теплокомуненерго та їх соціальну функцію. Зараз же існує жорсткий механізм передоплати, на що у ТКЕ коштів немає. До того ж, стрімко почала зростати ціна на газ. Зараз вона взагалі неадекватна – більше 15 тис. грн/тис. кубометрів в липні”, – зазначив Пантелєєв.

Він вважає, що Україні слід “на національному рівні приймати план “виживання” в цей опалювальний сезон”.

“Інакше вже в листопаді припиниться повна оплата за газ, і ми будемо мати катастрофічну ситуацію у всіх регіонах”, – додав заступник голови КМДА.

Нагадаємо, що НАК Нафтогаз України підготував трирічний договір на поставку газу для виробників теплової енергії. З червня 2021 року і протягом 13 місяців довгострокова ринкова ціна становитиме 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи). Ціни в наступні періоди (з 1 липня 2022 року і з 1 липня 2023 роки) будуть проіндексовані.

Хоча режим ПСО скасували, НКРЕКП зобов’язала Нафтогаз поставляти газ підприємствам теплокомуненерго. Рішенням передбачаються автоматичні поставки природного газу постачальником «останньої надії» (Газопостачальна компанія Нафтогаз України) виробникам теплової енергії, якщо виробник теплової енергії залишився без постачальника або у чинного постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.

З цього року тарифи на опалення буде встановлювати місцева влада, а не енергорегулятор.

6 липня в Київській міській державній адміністрації заявили, що восени в Києві і ряді інших українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30-40%, оскільки 20 травня в Україні перестав діяти механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на поставку природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови і ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати.

У Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн в залежності від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання – 109,55-122,17 грн/м куб.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису