У II кварталі бізнес-омбудсмен отримав рекордну кількість скарг за 3 роки

30 липня 2021, 17:43Новини402

Порівняно з I кварталом 2021 року підприємці більше скаржилися на блокування податкових накладних.

  • Посилання скопійованоlink copied

Рада бізнес-омбудсмена у квітні-червні 2021 року отримала 531 скаргу на порушення державних органів – це на 25% більше проти 1 кварталу 2021 року та на 38% більше проти II кварталу 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба установи, зазначає ЕП.

Установа завершила розслідування 287 справ та допомогла бізнесу повернути і заощадити 94 млн грн. 102 з 104 заявників (98%), які заповнили форму зворотного зв’язку, залишилися задоволеними співпрацею з РБО“, – йдеться у повідомленні.

Водночас дві третини (65%) скарг бізнесу стосувалися податкових питань: невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних (115 скарг), блокування податкових накладних (71), оскарження результатів податкових перевірок (46), включення до переліків ризикових платників податків (41), кримінальні справи з податкових питань (20).

Порівняно з I кварталом 2021 року підприємці більше скаржилися на блокування податкових накладних (+58%), включення до переліків ризикових платників податків (+58%) та безпідставно відкриті кримінальні справи з податкових питань (20). Найбільше зросла кількість скарг щодо невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних (+102%).

У другому кварталі ми отримали рекордну кількість звернень за останні три роки. Ключовим фактором такого зростання стали скарги щодо невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних. Вважаю, що такий тренд має привернути увагу державних органів та спонукатиме їх якнайшвидше імплементувати рекомендації РБО“, – зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

Підприємці також скаржилися на процесуальні порушення та бездіяльність Національної поліції (32), органів прокуратури (16) та Служби безпеки України (9). Кількість скарг підприємців на порушення Нацполіції та органів прокуратури дещо скоротилася порівняно з I кварталом 2021 року, але збільшилася порівняно з II кварталом 2020 року.

На СБУ підприємці скаржилися більше: як проти I кв. 2021 року (+13%), так і проти II кв. 2020 року (+29%).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі