У березні 2022 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склало 932,9 млн грн

29 квітня 2022, 12:51Новини403

Этот материал также доступен на русском

В цілому за весь період станом на 1 квітня 2022 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 56 915,4 млн грн, з яких 17 026,7 млн грн погашено забезпеченим кредиторам

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом березня 2022 року банки, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 932,9 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, 1,3 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, на погашення вимог 4-ї черги – фізичних осіб понад гарантовану суму – 18,3 млн грн, на погашення 5-ї черги – вимоги НБУ, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування, – 900 млн грн, на погашення вимог 7-ї черги – юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 13,3 млн грн, – повідомляє прес-служба ФГВФО.

Загалом за перші три місяці 2022 року сума задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються Фондом, склала 1 031,8 млн грн, з яких 63,7 млн грн спрямовано на позачергове погашення вимог забезпечених кредиторів (в т.ч. 63,2 млн грн – НБУ).

В цілому за весь період станом на 1 квітня 2022 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 56 915,4 млн грн, з яких 17 026,7 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 15 746,1 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результаті цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 квітня 2022 року Фондом, відповідно до ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 72 позовні заяви щодо 45 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 821 особа. Загальна сума позовних вимог складає 100 810,12 млн грн. Загальний розмір позовних вимог Фонду, задоволених згідно судових рішень, які набрали законної сили, становить понад 76 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 28 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 20 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 60 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 16 264,20 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 квітня 2022 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальна сума заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн. Загальний розмір позовних вимог Фонду, задоволених згідно судових рішень, які набрали законної сили, становить понад 1 220,57 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро