Зверніть увагу

Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти

21 червня 2024, 14:12Новини1434

Этот материал также доступен на русском

Вартість харчів зросте на 15-30%

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні ще до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти. Вартість харчів зросте на 15-30%.

Причому це, ймовірно, не останнє подорожчання, і восени воно також продовжиться.

 

Про це, зокрема, йдеться у статті Forbes Ukraine.

Там пишуть, що найбільші торгові мережі, які працюють практично в усіх регіонах України, вже попередили про те, що довго не зможуть стримувати ціни. Вартість деяких продуктів вже зросла і продовжить зростати надалі. Однак це лише початок. Адже, як на етапі виробництва продуктів, так і на етапах їхнього транспортування, зберігання та продажу, діє низка несприятливих факторів, кожен з яких провокує підвищення ціни.

Найбільше, звісно ж, здорожчують виробництво і зберігання продукції перебої з електрикою. Адже багато виробничих процесів у харчовій галузі пов’язані з використанням електроенергії. Крім того, наявність електрики має неабияке значення для зберігання продуктів, особливо у м’ясній та молочній промисловості.

Крім того, виробники та реалізатори називають такі несприятливі фактори, що призводять до підвищення вартості продукції:

  • зростання витрат на логістику. До речі, вже з липня, якщо підвищать акциз на пальне, його вартість різко піде вгору, що спровокує новий виток витрат на доставку сировини і готової продукції;
  • девальвацію гривні. Процес здешевлення національної валюти пришвидшився через брак коштів у бюджеті;
  • зменшення обсягу продуктів у магазинах та перебої з постачанням, які вже почалися;
  • дефіцит кваліфікованих кадрів. Це пов’язано із відтоком населення за кордон, а також із мобілізацією багатьох спеціалістів.

Якщо до цього додати ще й майбутні витрати підприємців на так звану “економічну мобілізацію”, а також підвищення податків, яке влада анонсує ледь не з кожної праски, то це лише загострить ситуацію.

Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти

Виробники вже попередили, що будуть змушені підвищувати ціни

Голова ради директорів “Союзу молочних підприємств України” Вадим Чагаровський попередив, що використання генераторів вже змушує виробників молочки підняти ціни на 10%. А до кінця літа, очевидно, їхня ціна зросте на чверть або й на третину від теперішньої.

Про зростання цін на хліб також попередив ще раніше президент “Всеукраїнської асоціації пекарів” Юрій Дученко. Адже, за його словами, випічка хліба потребує безперервного постачання електроенергії. Якщо світло пропадає в процесі випічки, то такий хліб вже можна відправляти у брак.

Крім того, у “Союзі птахівників України” також повідомили, що через перебої з електрикою цьогоріч виникли проблеми з оновленням поголів’я, що призведе до різкого скорочення, а подекуди й повного занепаду виробництва яєць і курятини.

Які дані надходять із торгових мереж?

Супермаркети Auchan повідомляють, що у них вже зросли ціни на хліб і цукор, оскільки деякі підприємства, що виробляють цю продукцію, або призупинили виробництво, або чекають на подальше подорожчання продукції, щоб продати її за вищою ціною.

Мережа АТБ попереджає про зростання цін на рибні консерви, майонез та соняшникову олію. Дещо вже стало дорожчим, а дещо зросте в ціни упродовж червня-липня.

Мережі Varus та Fozzy Group (супермаркети “Сільпо” та “Фора”) поки що “тримають ціновий фронт”, але попереджають, що це ненадовго. Крім того, ці супермаркети вже почали замовляти менше товарів, що швидко псуються. Насамперед, м’ясної та молочної продукції.

Таким чином, зважаючи на причини і наслідки, які панують у системі виробництва харчових продуктів і торгівлі ними, аналітики Forbes, прогнозують до кінця літа зростання цін на всі продукти до 15%, а на продукцію молочної галузі – до 30%.

Звісно, влітку та на початку осені дещо рятуватимуть ситуацію овочі та городина, на які очікується сезонне падіння цін. А от із другої половини осені та взимку може бути дуже велика скрута. Тим більше, що багато підприємців вже сьогодні заявляють про згортання виробництва.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону