Тарифна політика влади веде до зростання боргів та ще більшого поглиблення соціальної кризи, – Мазурчак

19 серпня 2021, 11:10Новини445

Этот материал также доступен на русском

Влада має переглянути енергетичні пріоритети у бік дешевої державної атомної енергетики та припинити підігрувати окремим олігархам від енергетики, які лобіюють підвищення тарифів у своїх інтересах.

  • Посилання скопійованоlink copied

Цинізм влади досяг безпрецедентних масштабів. Лише український уряд міг підвищити тарифи, назвавши це “здешевленням”. Якщо порівнювати з 2020 роком, то очевидно, що ціни зростуть на 5,3%. Про це заявив співголова політичної партії “Наш край” Олександр Мазурчак, – повідомляють Українські новини.

“До 31 грудня 2020 за 250 кВт-год люди платили 342 гривень на місяць. А з 1 жовтня 2021, після анонсованого “зниження” тарифів, за 250 кВт-год платитимуть 360 гривень щомісяця. Тобто, місячний платіж за електроенергію за перші 250 кВт-год, після “зниження” збільшиться на 18 грн на міс., або на плюс 5,3% в порівнянні з 2020 роком. До того ж з ускладненням процедури оформлення субсидій державну допомогу на комірне нині отримують далеко не всі, кому вона вкрай потрібна”, — заявив Олександр Мазурчак.

Такі кроки влади, на думку співголови “Нашого краю”, неминуче призводять до багатовекторної кризи.

“Така політика влади веде до зростання боргів та ще більшого поглиблення соціальної кризи. Компенсувати “зниження” тарифу планують за рахунок бізнесу, що у свою чергу призведе до нової хвилі зростання цін. Окрім того, влада поки що не проінформувала, що буде із тарифом та компенсацією для тих домогосподарств, які використовують електроенергію для обігріву домівок”, — нагадав Олександр Мазурчак.

Співголова “Нашого краю” наголосив, що уряд досі не розуміє де брати додаткові кошти на компенсації такого “зниження”.

“Досі не опублікована відповідна постанова Уряду. Два рази відкладалась прес-конференція міністра енергетики з приводу тарифів на електроенергію. Це вказує на те, що, незважаючи на бравурні заяви влади, вона ще до кінця не визначилась з механізмом та джерелами компенсації так званого зниження тарифів. Йдеться про 3-4 млрд грн додаткових коштів”, — наголосив політик.

“Наш край” вимагає від уряду повернути пільговий тариф на перші 100 кВт-год, який діяв до 2020 року, та припинити знущатися над людьми. Влада має переглянути енергетичні пріоритети у бік дешевої державної атомної енергетики та припинити підігрувати окремим олігархам від енергетики, які лобіюють підвищення тарифів у своїх інтересах.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?