Суд визнав банкрутом ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат”

13 жовтня 2021, 11:47Новини55

Этот материал также доступен на русском

Права вимоги до ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат” входили до 5-мільярдного пулу Дельта Банку, який Фонд гарантування вкладів виставляв на аукціон у червні 2019 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

07.10.2021 Госпсуд Одеської області визнав банкрутом ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат” і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №916/80/16).

Згідно з судовими матеріалами, ліквідатор Дельта Банку заявляв про кредиторські вимоги до підприємства на понад 1,6 млрд грн, – повідомляє Finbalance.

Як писав Finbalance, права вимоги до ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат” входили до 5-мільярдного пулу Дельта Банку, який Фонд гарантування вкладів виставляв на аукціон у червні 2019 року (частина активів – у заставі НБУ й Укрексімбанку).

Переможцем аукціону з пропозицією 182,5 млн грн було ТОВ “Фінансова компанія “Скай” (кінцевий бенефіціар – Андрій Веревський). Ця ж фінкомпанія в березні-2019 з пропозицією 906 млн грн вже перемагала на аукціоні ФГВФО, на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак тоді угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

08.07.2019 НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації згаданого пулу активів, мотивуючи тим, що “проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю” (цитата).

09.07.2019 ФГВФО ухвалив рішення про скасування результатів торгів, проведених 07.06.2019. Фонд зауважив, що керувався при цьому в т.ч. рішенням правління НБУ про скасування погодження продажу відповідного пулу активів.

27.01.2021 Північний апеляційний госпсуд залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 12.10.2020 (у справі №910/6939/20), яким було задоволено позов ТОВ “Фінансова компанія “Скай” та визнано укладеним між позивачем і Дельта Банком договір про відступлення прав вимоги за 5-мільярдним пулом активів Дельта Банку, що був реалізований на аукціоні в червні 2019 року.

05.04.2021 Верховний Суд за клопотанням ФГВФО зупинив дію рішення Госпсуду м.Києва від 12.10.2020.

Касаційні скарги на рішення судів першої та апеляційної інстанції подали ФГВФО, НБУ, Укрексімбанк, Дельта Банк (в особі його ліквідатора).

14.09.2021 Велика Палата Верховного Суду прийняла до розгляду цю справу.

Історію з продажем Фондом гарантування олійно-жирових активів Дельта Банку для фінкомпанії А.Веревського розслідувало ДБР.

ФГВФО заявляв, що Північний апеляційний госпсуд, залишивши без змін рішення суду першої інстанції, “по суті, визнав правомірною купівлю пулу кредитів АТ «Дельта Банк» покупцем, який штучно витіснив конкурентів з боротьби за актив” (цитата).

Загальний обсяг кредиторських вимог Укрексімбанку до Дельта Банку, які були забезпечені в т.ч. згаданими олійно-жировими активами, – 1,44 млрд грн.

За даними НБУ, на початок грудня 2019 року борг Дельта Банку по рефінансуванню становив 4,9 млрд грн.

ФГВФО виплатив компенсації вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми на 15,9 млрд грн (97% запланованих виплат).

Раніше ФГВФО оцінював можливі втрати кредиторів Дельта Банку “внаслідок доведення його до банкрутства” (цитата) на суму щонайменше 24,5 млрд грн.

При цьому Фонд гарантування заявляв, що ринкова вартість активів Дельта Банку була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, або 30% від суми, зазначеної «на папері» на 01.01.2017 (94,27 млрд грн).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Робоча група з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства констатує низький рівень зацікавленості громадян у вирішенні проблеми з поверненням боргів

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Скасовані всі арешти та обтяження, які були накладені судом в рамках процедури банкрутства

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Арбітражний керуючий має проаналізувати майновий стан боржника ще і для того, щоб у майбутньому гарантовано отримати свої кошти та не опинитися серед кредиторів із безнадійною дебіторською заборговані