Статус учасника бойових дій може бути наданий добровольцям без контракту з ЗСУ, – проєкт

8 вересня 2022, 18:00Новини468

Этот материал также доступен на русском

Рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо визнання часниками бойових дій добровольців, які захищали України, проте не уклали контракт, – про це повідомляє Урядовий портал. Цей законопроект (№7322) був розроблений за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів.

Статус учасника бойових дій може бути наданий цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь в здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф, – про це йдеться в проєкті.

Таким чином учасниками бойових дій будуть визнаватись особи, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Проєктом визначається коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Відповідно до законопроекту, рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше ніж трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

“Сьогодні Парламент прийняв за основу надважливий законопроект, який надає право на статус УБД нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабного наступу рф добровольно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Вже понад шість місяців вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроекту сприятиме забезпеченню прав та інтересів Захисників та Захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні