США: Партнери України зібрали 5 мільярдів доларів військової допомоги

26 квітня 2022, 14:20Новини356

На базі армії США у німецькому Рамштайні 40 міністрів оборони країн НАТО та запрошених держав обговорюють можливості для надання допомоги Україні у війні з Росією

  • Посилання скопійованоlink copied

У вівторок, 26 квітня, у Німеччині на військовій базі Рамштайн розпочалася зустріч міністрів оборони з більш ніж 40 держав-партнерів України, серед яких країни НАТО та представники інших запрошених держав. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

“Ваш опір надихнув вільний світ”, – заявив глава Пентагону, звертаючись до міністра оборони України Олексія Резнікова, який був присутній на зустрічі.

За словами Остіна, партнери “рекордними темпами” нарощують швидкість, з якою надають підтримку Києву у боротьбі за свою країну. Країни-партнери вже зібрали близько 5 мільярдів доларів військової допомоги Україні, з яких 3,7 мільярда виділяє адміністрація США, додав Остін.

Війна Росії проти України “входить у нову фазу”, додав глава Пентагону. “Україна вірить у те, що може виграти, і так думають тут усі”, – зауважив Ллойд Остін.

Оголошена мета зустрічі в Рамштайні – координація та нарощування зусиль для надання військової допомоги Україні, “з урахуванням зосередження бойових дій на Донбасі та на півдні України”, додав глава Пентагону. Зокрема, Міністерство оборони Німеччини на початку зустрічі в Рамштайні розповсюдило письмову заяву про намір відправити в Україну зенітні самохідні установки “Гепард”.

База ВПС США в Рамштайні на південному заході Німеччини, де проходить зустріч міністрів оборони країн-партнерів України, це найбільший об’єкт ВПС США за межами країни, на якому постійно дислоковано близько 9000 військовослужбовців.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”