Спрощена процедура банкрутства підприємств: якою вона має бути

9 грудня 2021, 15:17Новини607

Этот материал также доступен на русском

8 грудня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства.

  • Посилання скопійованоlink copied

8 грудня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства під головуванням народного депутата Тараса Тарасенка.

Члени Робочої групи, до складу якої увійшли представники банківської спільноти, судді, арбітражні керуючі та експерти Проєкту ЄС «Право-Justice», висловили своє бачення проблематики спрощеної процедури банкрутства підприємств, зазначає EU Project Pravo-Justice.

«Я належу до старої школи арбітражних керуючих, які працювали з усіма спрощеними процедурами – за рішенням власника, з відсутніми активами і т.д. Так, можливо, механізм був неідеальним, але він був! На сьогодні взагалі немає відповідної процедури: вона не регулюється ні цивільним, ні податковим законодавством, ні законодавством про банкрутство. В результаті тисячі підприємств з величезними непогашеними борговими зобов’язаннями, які віддзеркалюються на банківській і податковій сферах, рейтингу інвестиційної привабливості країни, залишаються просто кинутими напризволяще.

Власники і бенефіціари не закривають підприємства, не платять борги, виправдовуючись, що немає відповідного правового механізму закриття. Тому ми маємо його якнайшвидше напрацювати та узгодити, а депутати проголосувати, щоб вже в наступному році арбітражні керуючі могли застосовувати цей механізм на практиці», – зазначив під час Робочої групи арбітражний керуючий Сергей Донков.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?