Огляд ЗМІ

Соціологія війни: у повернення Донбасу вірить 60% громадян

2 березня 2022, 16:38Новини444

Этот материал также доступен на русском

Життя близьких людей найбільше турбує майже третину респондентів (30,3%), життя захисників України – 6%, власне життя – 2,1%

  • Посилання скопійованоlink copied

Майже кожен других опитаний громадянин України (48%) вважає, що Збройні сили України здобудуть перемогу не пізніше, ніж через декілька тижнів. А прийнятними результатами перемовин України та Російської Федерації вважають повернення Україні контролю над Донбасом та Кримом. Такі результати соціологічного опитування, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у перші дні війни 2022 року.

Щодо тривалості війни очікування громадян є оптимістичними.

Майже кожен других опитаний (48%) вважає, що Збройні сили України здобудуть перемогу не пізніше, ніж через декілька тижнів (31,2% – через декілька тижнів, а 16,8% – через декілька днів). 8% прогнозує перемогу ЗСУ через місяць, 8,9% – через декілька місяців, 3,7% – через півроку і більше, 2,3% – через понад рік. 1% опитаних сказали, що ця війна назавжди. Не визначились із відповіддю 28,2%.

Від переговорів української влади із Росією українці очікують, передусім, повернення Україні контролю над Донбасом (61,3%) та Кримом (57,7%).

Також 18,4% вважає прийнятним результат перемовин, відповідно до якого відбудеться відведення російських військ на позиції, які були до початку війни. Сценарій, за якого Україна бере на себе зобов’язання дотримуватись «нейтралітету», прийнятним назвали 6,6% респондентів, зупинку війни на існуючих позиціях – 2,9%, а капітуляцію України – 0,6%. Про те, що жодних перемовин не потрібно, сказали 12,1%, а не визначились із відповіддю 13,6% опитаних.

У сьогоднішній ситуації війни українці хвилюються найбільше за Україну в цілому (58,7%). Життя близьких людей найбільше турбує майже третину респондентів (30,3%), життя захисників України – 6%, власне життя – 2,1%. Майно найбільше хвилює 0,7% опитаних. Ні за що не хвилюються 0,4% респондентів, а не визначились із відповіддю 1,8%.

Очікування українцями того, що Російська Федерація завдасть ядерного удару по Україні, істотно збільшились протягом менше, ніж місяця (із 1,36 до 2,73 бали за п’ятибальною шкалою). Якщо у лютому найбільше оцінок імовірності були найнижчими, тобто «одиницями» (75,1 %), то у березні найчастіше громадяни оцінювали ймовірність ядерного удару від РФ як «середню», тобто три бали (30,6%). Високою наразі вважає імовірність ядерного удару понад чверть опитаних (4 бали – 17,2%, 5 балів – 10,4%). У лютому респондентів, які дотримувались такої думки, соціологи нарахували 3,3%. Таким чином, станом на зараз понад половина українців вважає імовірність ядерного удару РФ по Україні середньою або високою.

Також соціологи поцікавились у українців, як потрібно вчиняти щодо людей в Україні, які підтримують російське вторгнення. З’ясувалось, що кожен другий (55,7%) респондент дотримується думки про те, що колаборантів необхідно заарештовувати і судити за державну зраду, кожен третій (34,9%) – позбавляти права голосу, 29,5% – затримувати і направляти на примусові роботи. Про те, що людей, які підтримують російське вторгнення в Україні, необхідно вбивати на місці, сказали 17,1%, а про те, що їх мають допитувати і відпускати під зобов’язання не працювати на ворога – 10,6%. Нічого не робити з колаборантами вважають правильним 4,4%. Не визначились із відповіддю 7,4%.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 1-2 березня 2022 року методом CATI (телефонне опитування із використанням комп’ютерних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога