Шмигаль розповів, які проекти цікавлять інвесторів в рамках закону про «інвестнянь»

20 вересня 2021, 10:45Новини194

Этот материал также доступен на русском

Інвестори вже подали заявки майже на 2 мільярди доларів за законом про «інвестнянь». В основному це промислові проекти. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook, – повідомляє finance.ua. За його словами, UkraineInvest отримав заявки майже на 2 мільярди доларів, з них: агропереробка — дев’ять проектів на суму 534 мільйони доларів; в цілому переробна промисловість […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Інвестори вже подали заявки майже на 2 мільярди доларів за законом про «інвестнянь». В основному це промислові проекти.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook, – повідомляє finance.ua.

За його словами, UkraineInvest отримав заявки майже на 2 мільярди доларів, з них:

  • агропереробка — дев’ять проектів на суму 534 мільйони доларів;
  • в цілому переробна промисловість і виробництво — дев’ять проектів на суму 516 мільйонів доларів.

Крім того, політик зазначив, що в планах ще п’ять логістичних проектів на суму 531 мільйон доларів, а також транспортних і туристичних проектів ще на 138 мільйонів доларів.

«Відповідні ініціативи — це тільки початок реалізації нової інвестиційної стратегії уряду», — підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Верховна Рада прийняла в другому читанні внесений президентом України Володимиром Зеленським закон Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, так званий законопроект про «інвестиційні няні».

Законом передбачена підтримка як українських, так і іноземних інвесторів, які реалізують проекти з обсягом інвестицій від 20 млн євро, в галузях переробної промисловості (крім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв), видобутку з метою подальшої переробки та/або збагачення корисних копалин (крім кам’яного і бурого вугілля, сирої нафти та природного газу), транспорту, поводження з відходами, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, логістики, освіти, наукової та науково-технічної діяльності, мистецтва, культури, туризму, охорони здоров’я, спорту, курортно-рекреаційної сфери.

Також, згідно із законом, інвестор повинен створити не менше 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою працівників, розмір якої не менше ніж на 15% перевищує розмір заробітної плати за відповідним видом діяльності в регіоні, де планується до реалізації проект.

Такі інвестори отримують прямий договір з урядом і пакет стимулів. Так, державна підтримка може надаватися інвестору у формі податкових і митних пільг або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури, необхідних для реалізації інвестиційного проекту. Важливо відзначити, що загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від планового обсягу інвестицій за проектом.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини