Зверніть увагу

Шахраї почали брати кредити на українців через популярні месенджери

11 березня 2021, 13:30Новини289

Этот материал также доступен на русском

Шахраї почали освоювати сайти, на яких роботодавці розміщують вакансії, щоб обманювати людей, котрі шукають роботу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Злочинці придумали новий вид обману людей в інтернеті. Вони створюють «фейкові» пропозиції роботи на спеціальних сайтах і чекають на резюме. Потім проводять співбесіду, вітають з працевлаштуванням, просять надіслати пакет документів… і оформляють кредит на ваше ім’я.

Таку інформацію повідомили правоохоронні органи України, – повідомляє gsminfo.

Шахраї почали освоювати сайти, на яких роботодавці розміщують вакансії, щоб обманювати людей, котрі шукають роботу. Принцип такий: злочинець створює підроблену вакансію, а потім чекає на відповіді.

Коли користувачів, які висилають резюме, набирається достатньо велика кількість, з ними зв’язується шахрай. Він проводить співбесіду, озвучує процес майбутньої роботи, а потім каже, що проведе таке ж опитування серед інших кандидатів, визначиться з переможцем і подзвонить.

Найчастіше для цього використовуються різні месенджери, на зразок Viber і WhatsApp.

Через день він дзвонить кращим кандидатам (зрозуміло, в це число потрапляють всі відповідачі) і заявляє, що їх обрали і готові до оформлення трудових відносин. Для цього потрібен пакет документів, включаючи фотографії людини з паспортом, кодом та водійськими правами в руці.

Після того, як фото опиняються в руках шахраїв, ті одразу ж звертаються в мікрофінансові організації і оформляють на своїх «працівників» кредити. Для подібних компаній зовсім не обов’язкова присутність людини особисто в офісі – потрібні лише зазначені вище документи і фотографії. У підсумку, ошукані користувачі залишаються винні чималі суми грошей, а роботи як не було, так і немає.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?