СБУ викрила схему розкрадання коштів при виробництві «зеленої електроенергії»

6 вересня 2021, 17:15Новини323

Этот материал также доступен на русском

За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

СБУ викрила механізм розкрадання коштів при виробництві електроенергії в Черкаській області. Місцевий підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Це дозволило йому продавати електроенергію без отримання ліцензії та за спрощеною процедурою. За оцінками фахівців, орієнтовна сума збитків від його діяльності становить близько 40 млн грн, зазначають у СБУ.

За інформацією слідства, зловмисник організував протиправний механізм у 2019 році. Він скористався нормою у законодавстві, яка дозволяє кожному громадянину виробляти власну «зелену» електроенергію і продавати її державі. Проте приватне домогосподарство не може мати потужність понад 30 кВт. Якщо потужність вище, то треба оформлювати додаткові дозволи, проходити перевірки та отримувати платню за іншим тарифом.

«Тому зловмисник вирішив обійти законодавство і замість реєстрації одного великого підприємства вирішив продавати електроенергію від імені 100 приватних домогосподарств. При цьому електрогенеруючі установки, що належать вказаній особі, розміщені на земельних ділянках, де відсутні житлові чи інші будівлі, що суперечить вимогам нормативних актів у сфері енергетики та свідчить про використання такого об’єкту в промислових масштабах під виглядом великої кількості приватних домогосподарств. Така схема дозволила без отримання ліцензії, за спрощеною процедурою протягом 2019-2020 років отримувати кошти за «зеленим» тарифом. За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн», – вказали в СБУ.

Наразі вживаються заходи, у тому числі у межах зареєстрованого за вказаним фактом кримінального провадження, щодо притягнення до відповідальності причетних осіб.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?