Проекти та інновації

Розробляється методика визначення заборгованості різниці в тарифах тепловиків і водоканалів

20 серпня 2021, 12:41Новини963

Этот материал также доступен на русском

Наявність методики дозволить розпочати процес визначення та узгодження Територіальними комісіями заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ та ВКГ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Продовжується робота над розробкою механізму визначення заборгованості з різниці в тарифах. З цього приводу відбулася робоча нарада фахівців Міністерства з представниками НКРЕКП, – повідомляє Україна Комунальна з посиланням на прес-службу Міністерства розвитку громад та територій України.

«Наявність методики дозволить розпочати процес визначення та узгодження Територіальними комісіями заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ та ВКГ. Прийнятий Верховною Радою відповідний Закон передбачає розроблення та прийняття Урядом низки підзаконних нормативно-правових актів. Це важливе питання, яке необхідно врегулювати вже найближчим часом», — йдеться у повідомлені.

Йдеться про розробку проєктів постанов Кабінету Міністрів України:

  • «Про затвердження Типового положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах»;
  • «Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах».

Відшкодування різниці в тарифах допоможе стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення.

Але для цього необхідно прийняття ВРУ змін до Державного бюджету вже у 2021 році. Це дозволить суттєво зменшити борги підприємств галузі за спожиті енергоносії, зокрема борги тепловиків перед НАК «Нафтогаз України», які станом на кінець травня становили 46,4 млрд гривень.

Повноваження з формування тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування. Облдержадміністрації протягом минулого тижня мали провести енергетичні штаби за участю представників теплокомуненерго та голів міст і відпрацювати два питання: технічну підготовку до запуску опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, «різниця в тарифах» – це відшкодування із бюджету суми грошей за невідповідність тарифів, тобто, коли затверджений тариф не покриває реальних витрат. Ці витрати мають буди обґрунтованими та доведеними територіальним комісіям для погодження суми відшкодування різниці в тарифах.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?