Проекти та інновації

Рішення про податкову реформу в Україні буде схвалено після консультацій із партнерами, – заступник голови ОП Шурма

12 вересня 2022, 09:38Новини227

Этот материал также доступен на русском

Базова концепція податкової реформи залишається незмінною – “10-10-10-3”: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО, 10% – ПДВ і 3% – військовий збір.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна потребує податкової реформи, щоб вивести економіку з тіні, але рішення про таку реформу буде ухвалено лише з розумінням компенсаторів доходів та після консультацій із міжнародними партнерами, повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Наразі ключова річ – це підтримка наших партнерів: до 60% отримуємо від партнерів. Будь-яке рішення щодо податків буде схвалено після консультацій із нашими партнерами і тими, хто фінансово нас підтримує”, – сказав він на 17-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).

Шурма уточнив агентству, що базова концепція податкової реформи залишається незмінною – “10-10-10-3”: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО (податок на доходи фізосіб), 10% – ПДВ (податок на додану вартість) і 3% – військовий збір.

Виступаючи на конференції, заступник голови ОП зазначив, що до 50% української економіки було в тіні, і держава офіційно не знає, звідки доходи приблизно 14 млн людей.

“Йдеться не про те, щоб не зробити ліберальні ставки податків, а щоб люди платили податки”, – наголосив Шурма.

На його думку, потрібно два роки, щоб податки стали сплачувати всі.

Заступник голови ОП також наголосив, що підвищення податків не є шляхом вирішення наявних економічних проблем України.

“Підвищення рівня податків майже ні до чого не призведе: можна в 3-4 рази підняти, але це вб`є ті бізнеси в Україні. Ми маємо визнати, що фінансово вижити в цій ситуації ми зможемо за допомогою наших міжнародних партнерів”, – констатував Шурма, уточнивши, що власні доходи України в умовах війни та частки військових видатків у бюджеті майже 60% покривають лише до 40% усіх видатків держбюджету.

Заступник генерального директора директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катаріна Матернова, торкаючись цього питання та низки інших пропозицій українського уряду, зазначила, що на сьогодні Україна має ще якийсь час на експерименти, тоді як із вступом до ЄС такої можливості вже не буде.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону