Проекти та інновації

Раді рекомендують прийняти за основу законопроєкт щодо гарантій адвокатської діяльності

7 червня 2021, 14:49Новини171

НААУ підтверджує 85% фактів порушень прав і гарантій адвокатської діяльності.

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 2 червня, народні депутати розглянули законопроєкт про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності, №4612, зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, голова Комітету Андрій Костін зазначив, що мета законопроєкту – підвищити захист адвокатів від можливих незаконних посягань на їхнє життя та здоров’я при здійсненні професійної діяльності, адже в останні роки кількість нападів на адвокатів зросла.

За інформацією Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів (НААУ), з 2013-2020 рр. до Комітету звернулися з 10 повідомленнями про вбивства адвокатів, з 9 повідомленнями про замах на життя, було 57 повідомлень про фізичну розправу та 59 повідомлень про погрози. За результатами перевірки, НААУ підтверджує 85% фактів порушень прав і гарантій адвокатської діяльності.

Документом пропонується надати право адвокату на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, для забезпечення його професійної діяльності.

Секретар Ради НААУ Ігор Колесніков зауважив, що Асоціація підтримує запропонований законопроєкт, але окремі положення потрібно доопрацювати, зокрема порядок припинення права на носіння зброї, розширення можливості придбання такої зброї не лише вітчизняного виробництва та інші.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти проєкт закону №4612 за основу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…