Огляд ЗМІ

Проблема неповернення кредитів поки що не набула масового характеру – Андрій Волков

1 червня 2022, 12:13Новини576

Этот материал также доступен на русском

Майже 90% боржників намагаються виконувати свої кредитні зобов’язання

  • Посилання скопійованоlink copied

Проблема неповернення кредитів не набула масового характеру, принаймні поки що. Майже 90% боржників намагаються виконувати свої кредитні зобов’язання. Таке спостереження у своїй колонці на Новое Время. Бизнес висловив засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» Андрій Волков.

«Так, не всі це можуть робити в повному обсязі (виконувати кредитні зобов’язання. – Ред.). Але навіть частково компанії погашають кредити. Як мінімум, повертають відсотки за ними», – наголосив Волков.

За словами фінансиста, це пов’язано з тим, що більшість компаній розуміють: незважаючи на війну, треба продовжувати жити далі та рятувати свій бізнес. І борги рано чи пізно, але все одно доведеться повертати. Інакше в майбутньому, маючи непогашені кредити, компанія фізично не зможе працювати, оскільки банк не благодійна організація, і він у будь-якому разі добиватиметься повернення заборгованості.

У той же час Волков зазначив, що найбільші складнощі з погашенням кредитів будуть відчувати компанії з експортоорієнтованих галузей, таких як сільське господарство, металургія та машинобудування.

«Якщо не буде вирішено питання із блокуванням портів, фермери не зможуть профінансувати посівну та продати врожай.

Металурги теж зіштовхнуться з великими труднощами під час експорту. Крім того, враховуючи той факт, що багато підприємств металургійного сектору знаходяться на сході України, вони або зруйновані, або не функціонують через неможливість отримати сировину.

Машинобудівні компанії переважно були спрямовані країни СНД. Їм буде важко знайти заміну колишнім ринкам збуту», написав бізнесмен.

У складній ситуації, за словами Волкова, є і будівництво.

«З одного боку, необхідно відновлювати знищену нерухомість та інфраструктуру. І держава готова фінансувати такі проекти. З іншого боку, у зв’язку з порушенням ланцюжків постачання будматеріалів, зупинкою суміжних бізнесів та дефіцитом робочої сили, виживуть далеко не всі забудовники та девелопери», – прогнозує фінансист.

Також, на його думку, можуть бути проблеми з погашенням кредитів у сфері послуг, логістичних компаній, підприємств паливно-енергетичного комплексу та торгівлі, яка пов’язана з купівельною спроможністю населення.

«Кредити підприємства, які опинилися у зоні бойових дій, однозначно стають безнадійними. Вони або повністю зруйновані, або просто припинили свою роботу», додав Волков.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17