Огляд ЗМІ

Пріоритети заможних клієнтів змінилися в період карантину

17 червня 2021, 16:33Новини109

Этот материал также доступен на русском

За період пандемії заможні клієнти в Україні переглянули своє ставлення до private banking

  • Посилання скопійованоlink copied

За період пандемії заможні клієнти в Україні переглянули своє ставлення до private banking.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу на тему «Як карантин вплинув на преміальне обслуговування в українських банках», проведеного «Фінансовим клубом».

По-перше, відбулося скорочення luxury-сегмента. «Якщо раніше активно купувалися дорогі яхти, нерухомість, то зараз той сегмент luxury, який був елементом life style, трохи скоротився. Люди переглянули свої пріоритети витрачання грошей», – говорить директорка департаменту приватного банкінгу Альфа-Банку Вікторія Півнєва.

За її словами, змінилися самі пріоритети в «life style». «У нас популярним напрямком став life style. Це навчання діток за кордоном – підбір університетів, шкіл. Це замовлення чартеру як цілком, так і купівля місць, коли летять, наприклад, вісім чоловік. Це й оренда яхт, і оренда нерухомості за кордоном. Просто люди перефокусували свої основні напрямки», – зазначає Вікторія Півнєва.

По-друге, карантин змусив клієнтів переглянути своє ставлення до ліквідності. Він поставив перед клієнтами питання: якщо все закриється і гроші будуть недоступні, де вони будуть знаходитись? «І з рахунків трохи перекочувало в кеш, і частина цього кешу пішла в банківські скриньки, а частина – в «кишеню» на випадок, якщо все закриється», – говорить керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

Власники бізнесу вже більше думають не про те, куди поїхати відпочити, а як допомогти своєму бізнесу. «Акцент потреби послуг корпоративного бізнесу в private banking виріс на 40-50%. Власники бізнесу ставлять питання нашим персональним менеджерам, а які є продукти, як можна обслужити, чи можна відкрити рахунки нерезидентів своїх компаній у відділеннях private», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.

Багато заможних українців перейшли з депозитів у держпапери. «На тлі зниження валютних ставок клієнти пішли в ОВДП», – зазначає керівник проектів департаменту продажів і розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Олександр Волтарніст.

Справжній бум цього сегмента стався в Укрексімбанку. «ОВДП, яких було п’ять угод до листопада 2020 року, зараз під 300 угод – ми зробили за півроку на 1,4-1,5 млрд грн. Депозитний портфель трохи зростає, і клієнти принесли 1,5 млрд грн і через нас провели ці операції», – зазначив Данило Меркулов.

Зверніть увагу
Сьогодні, 12:36 • Новини • Зверніть увагу
Проблемні борги
Сьогодні, 12:03 • Новини • Проблемні борги
Зверніть увагу
Сьогодні, 11:24 • Новини • Зверніть увагу
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:48 • Новини • Зверніть увагу

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Які країни вже пройшли через це і з яким результатом

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Незалежно від обставин, якщо неплатоспроможність є наслідком неправомірних та недобросовісних дій певних осіб, шанс на стягнення зберігається

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Чому споживачі можуть переплачувати за газ, навіть не знаючи цього, як про це дізнатися та як запобігти?

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Статус безвісно відсутнього підходить для застосування до тих батьків, які залишились на окупованих територіях та не виїжджали протягом тривалого часу, і з ними немає жодного зв’язку

Дослідження

Статті • БОРГ-review
І як захистити право власності на квадратні метри чи землю

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Для арбітражних керуючих основним спонукальним чинником в сфері моралі і етики повинна бути совість, а стримуючим - загроза розголосу поганого вчинку, втрата довіри і поваги колег по…