Огляд ЗМІ

Пріоритети заможних клієнтів змінилися в період карантину

17 червня 2021, 16:33Новини407

Этот материал также доступен на русском

За період пандемії заможні клієнти в Україні переглянули своє ставлення до private banking

  • Посилання скопійованоlink copied

За період пандемії заможні клієнти в Україні переглянули своє ставлення до private banking.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу на тему «Як карантин вплинув на преміальне обслуговування в українських банках», проведеного «Фінансовим клубом».

По-перше, відбулося скорочення luxury-сегмента. «Якщо раніше активно купувалися дорогі яхти, нерухомість, то зараз той сегмент luxury, який був елементом life style, трохи скоротився. Люди переглянули свої пріоритети витрачання грошей», – говорить директорка департаменту приватного банкінгу Альфа-Банку Вікторія Півнєва.

За її словами, змінилися самі пріоритети в «life style». «У нас популярним напрямком став life style. Це навчання діток за кордоном – підбір університетів, шкіл. Це замовлення чартеру як цілком, так і купівля місць, коли летять, наприклад, вісім чоловік. Це й оренда яхт, і оренда нерухомості за кордоном. Просто люди перефокусували свої основні напрямки», – зазначає Вікторія Півнєва.

По-друге, карантин змусив клієнтів переглянути своє ставлення до ліквідності. Він поставив перед клієнтами питання: якщо все закриється і гроші будуть недоступні, де вони будуть знаходитись? «І з рахунків трохи перекочувало в кеш, і частина цього кешу пішла в банківські скриньки, а частина – в «кишеню» на випадок, якщо все закриється», – говорить керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

Власники бізнесу вже більше думають не про те, куди поїхати відпочити, а як допомогти своєму бізнесу. «Акцент потреби послуг корпоративного бізнесу в private banking виріс на 40-50%. Власники бізнесу ставлять питання нашим персональним менеджерам, а які є продукти, як можна обслужити, чи можна відкрити рахунки нерезидентів своїх компаній у відділеннях private», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.

Багато заможних українців перейшли з депозитів у держпапери. «На тлі зниження валютних ставок клієнти пішли в ОВДП», – зазначає керівник проектів департаменту продажів і розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Олександр Волтарніст.

Справжній бум цього сегмента стався в Укрексімбанку. «ОВДП, яких було п’ять угод до листопада 2020 року, зараз під 300 угод – ми зробили за півроку на 1,4-1,5 млрд грн. Депозитний портфель трохи зростає, і клієнти принесли 1,5 млрд грн і через нас провели ці операції», – зазначив Данило Меркулов.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації