Право на відстрочку від мобілізації може втратити ще одна категорія громадян: хто саме

19 квітня 2024, 13:00Новини1475

Этот материал также доступен на русском

Тепер батьки трьох чи більше дітей можуть втратити право на відстрочку від мобілізації, якщо протягом трьох місяців не виплачували аліменти хоча б за одну дитину.

  • Посилання скопійованоlink copied

Батьки трьох чи більше дітей віком до 18 років в Україні, які не виконували свої аліментні зобов’язання протягом трьох і більше місяців, можуть втратити право на відстрочку від мобілізації.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на заяву народної депутатки, членкині парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз виданню LB.ua.

Що треба знати про відстрочку

Згідно з новим законом про мобілізацію, стаття 23 передбачає можливість отримання відстрочки від призову для військовозобов’язаних жінок і чоловіків, які утримують трьох чи більше дітей віком до 18 років, при умові відсутності заборгованості зі сплати аліментів. Проте уряд запропонував позбавити цієї відстрочки тих осіб, які не виплачували аліменти протягом трьох місяців або більше, або ж сума заборгованості перевищує платежі за три місяці. Цю пропозицію підтримали в оборонному комітеті парламенту.

Тепер батьки трьох чи більше дітей можуть втратити право на відстрочку від мобілізації, якщо протягом трьох місяців не виплачували аліменти хоча б за одну дитину. Працівники територіальних центрів соціального обслуговування та служб підтримки отримають доступ до бази даних щодо заборгованості з аліментів.

Фріз відзначила, що уряд вніс цю норму з технічною помилкою у тексті, тому комітет ухвалив її з урахуванням технічної правки, зазначивши саме про аліменти. Щодо статистичних даних про розмір заборгованості, Генеральний штаб та Міністерство оборони їх не надали, проте комітет висловив довіру цій пропозиції.

Скільки зараз в Україні боржників по аліментах

Згідно з інформацією, яка була опублікована, видання посилається на відповідь Міністерства юстиції на запит, станом на 1 березня в органах Державної виконавчої служби знаходиться 520,2 тис. документів про стягнення аліментів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації