За кордоном

Підтримка України взимку: у Білому домі назвали ключові напрямки допомоги

1 грудня 2023, 11:45Новини112

Этот материал также доступен на русском

Ключовими напрямами підтримки України  в зимовий період з боку Вашингтону є посилення протиповітряної оборони України та забезпечення захисту критично важливих об’єктів інфраструктури

  • Посилання скопійованоlink copied

Координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що ключовими напрямами підтримки України в зимовий період з боку Вашингтону є посилення протиповітряної оборони України, забезпечення захисту критично важливих об’єктів інфраструктури, а також посилення стійкості енергомережі.

Про це повідомляє видання “Укрінформ”.

“Минулої зими Росія намагалася знищити критично важливу інфраструктуру України, енергетичну інфраструктуру, та позбавити український народ доступу до тепла й електроенергії в найхолоднішу пору року. Росія намагалася зламати волю українського народу, але це, звісно, їй не вдалося”, – він.

За словами Кірбі, атаки РФ останнім часом за допомогою дронів і ракет по Києву та інших українських містах свідчать, що цього року ситуація повторюватиметься. Саме тому США й Україна, а також інші союзники й партнери працювали впродовж останніх місяців над варіантами відповіді на такі дії.

“Перед нинішньою зимою президент Байден і радник з питань нацбезпеки Салліван доручили уряду США визначити пріоритетом такі ж зусилля, як і минулого року. Тому ми зосередилися на просуванні трьох ключових напрямів”, – наголосив представник Білого дому.

Зазначається, що США разом з іншими країнами продовжать працювати над зміцненням можливостей української ППО, щоб вони могли збивати російські ракети та іранські безпілотники, націлені на критичну інфраструктуру. Саме тому в останніх пакетах допомоги Україні були надані додаткові системи Patriot, Hawk, Avenger та інші засоби.

Другим аспектом підтримки виступає зміцнення критичної енергетичної інфраструктури. Тому Україні було передане спеціальне захисне обладнання, в тому числі спеціальні сітки, арматура та бар’єри HESCO для захисту важливих об’єктів.

“І, по-третє, ми надаємо Україні резервне обладнання та матеріали, в тому числі високовольтні автотрансформатори, промислові паливні генератори та мобільне автономне обладнання, щоб підвищити стійкість і запобігти втратам тепла й електроенергії”,- додав Кірбі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”