Проекти та інновації

Перший у світі безпілотний пором запустили у Стокгольмі

9 червня 2023, 17:00Новини147

Этот материал также доступен на русском

Для гарантії безпеки капітан поки що присутній на палубі, але все управління здійснюється ШІ за допомогою безлічі датчиків

  • Посилання скопійованоlink copied

Між островами у столиці Швеції почав рух перший у світі безпілотний електричний пором.

Про новий міський транспорт пише Dagens Nyheter.

Норвезька судноплавна компанія Torghatten запустила в центрі Стокгольма перший у світі автономний пасажирський пором Estelle. Для гарантії безпеки капітан поки що присутній на палубі, але все управління здійснюється ШІ за допомогою безлічі датчиків, зв’язку 5G та технологій інтернету речей (IoT).

На борту порома встановлено велику кількість IoT-датчиків та систем управління, а дані постійно відправляються в хмару, що потребує надійного підключення з високою пропускною здатністю. Розробники відзначають, що як рішення вони використовують платформу IoT, підключену до мережі 5G компанії Tele 2.

На першому етапі на поромі знаходитиметься обслуговуючий екіпаж (одна людина), який у разі потреби зможе перехопити управління — цього вимагає національне законодавство. Але в майбутньому компанія планує відмовитися від капітана та перейти на дистанційний контроль з берега.

Пором працює від електричного двигуна з потужністю 200 кВт·год. Крім стаціонарних акумуляторів, він також оснащений сонячними панелями на даху, які забезпечують до половини споживання енергії.

Довжина першого порома становить близько 10 м, він зможе перевозити за один рейс до 30 пасажирів. Тестовий запуск 8 червня відбувся за участю запрошених гостей.

Повноцінний доступ для пасажирів буде відкрито з 12 червня. Вартість однієї поїздки між пристанями у центрі міста становитиме 35 шведських крон.

У планах компанії забезпечувати відправлення кожні 15 хв протягом дня.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро