Ключові факти
- Ухваленню рішення передували майже 70-хвилинні дебати. Надання озброєнь підтримали партії правлячої коаліції та опозиційний блок ХДС/ХСС.
- Бундестаг закликав уряд продовжити й прискорити постачання в Україну необхідної техніки, а також «розширити постачання за рахунок важкого озброєння та складних систем».
- Німеччина твердо стоїть на боці України в її боротьбі за свободу, йдеться у спільній заяві депутатів, яку цитує DW. Підтримка права України на самооборону є важливою для захисту миру та свободи в Європі, а також для пошуку дипломатичного рішення, заявили у Бундестагу.
- Німеччина також направить більше солдатів для посилення присутності НАТО у Східній Європі та заохочуватиме російських солдатів скласти зброю та попросити притулку в Німеччині та ЄС.
- Ультраправа AfD виступила проти цієї ініціативи, заявивши, що вона близька до оголошення війни.
Контекст
Уряд ФРН був об’єктом критики з боку політичних сил та громадськості через вагання в питанні надання Україні важких озброєнь, необхідних для протистояння російському агресору. Берлін намагався уникнути прямих постачань.
У вівторок уряд Німеччини підтвердив, що схвалить поставку в Україну зенітних танків «Гепард». Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт оголосила про це на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині під час оборонної конференції щодо України.
Комплекс «Гепард» був розроблений у 1960-1970-х роках, але кілька разів модернізувався за допомогою новітньої електроніки. Gepard озброєний двома 35-мм гарматами і радаром. Крім нападників з повітря, вони можуть вражати і наземні цілі.