Проекти та інновації

Олександр Сивокозов: Застосунок «Дія» має відображати паспортні дані, час та обсяг інформації про виконавче провадження, яку отримує боржник

6 квітня 2021, 10:34Новини1497

АПВУ не заперечує проти розміщення інформації про наявність виконавчих проваджень щодо громадян України у застосунку «Дія», але є нюанси

  • Посилання скопійованоlink copied

АПВУ не заперечує проти розміщення інформації про наявність виконавчих проваджень щодо громадян України у застосунку «Дія», але звертає увагу Міністерства юстиції України та Міністерства цифрової трансформації щодо вдосконалення обміну та фіксації певних даних. Про це заявив заступник Голови АПВУ Олександр Сивокозов, реагуючи на коментар Міністерства цифрової трансформації про те, що “у «Дії» відсутні недоліки, які дозволяють боржникам уникати сплати боргів“.

«Звісно, добре, що влада починає цифровізувати багато процесів у державі, зокрема і доступ боржників до виконавчого провадження. Але нині такий доступ має декілька недоліків як на законодавчому, так і технічному рівні, – сказав Олександр Сивокозов. – По-перше, чинне законодавство передбачає, що боржник може ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження або відвідавши офіс приватного виконавця (відділення ДВС), або отримавши поштове сповіщення про відкриття виконавчого провадження. Ознайомлення боржником з матеріалами виконавчого провадження через «Дія» – поза визначеною процедурою. По-друге, застосунок не фіксує час та обсяг отриманої інформації, а також паспортні дані боржника, який ознайомився з матеріалами виконавчого провадження. А такий безконтрольний доступ потенційно дозволяє уникати сплати боргу».

Заступник Голови АПВУ пояснив на типових прикладах, як чинна система ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження через «Дію» дозволяє недобросовісним боржникам хитрувати.

«Боржник оперативно дізнавшись через «Дію» про відкрите проти нього виконавче провадження, ігнорує отримання відповідного поштового сповіщення. А відтак вважається таким, що належним чином не сповіщений про відкриття виконавчого провадження. Водночас він в «Дії» отримує ідентифікатор доступу до всіх матеріалів справи і у режимі реального часу може відстежувати дії виконавця щодо себе. Наприклад, щойно виконавець виніс постанову про накладення арешту на банківський рахунок боржника, останній вже про це поінформований. І поки банки опрацюють постанову про арешт на рахунок, боржник може через онлайн-банкінг обнулити свої рахунки», – пояснив Олександр Сивокозов.

До речі

Як у «Дії» перевірити, чи є у вас борги чи штрафи
Новини • Стягнення боргiв

Від імені АПВУ Олександр Сивокозов публічно закликав очільників Мін’юсту та Мінцифрової трансформації провести робочу зустріч задля обміну конструктивними пропозиціями щодо обміну даними у частині доступу до матеріалів виконавчого провадження через «Дію».

«У приватних виконавців, Мін’юсту та Мінцифри спільна мета – ефективна робота «Дії», в якій можна погасити борг і зняти обмеження щодо себе в один клік без відвідування будь-яких кабінетів, а зловживання щодо неконтрольованого доступу до матеріалів звести нанівець», – відзначив Олександр Сивокозов.

За матеріалами пресслужби АПВУ

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих