Облгази заборгували Оператору ГТС понад 9 млрд грн

23 липня 2021, 18:43Новини312

Этот материал также доступен на русском

ОГТСУ зазначає, що за останні два місяці динаміка погашення заборгованості залишається вкрай низькою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Заборгованість облгазів перед ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) за відібраний газ перевищує 9,4 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті компанії, зазначає Finance.ua.

«За підсумками I півріччя 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж (обл-, міськгазів) перед Оператором ГТС складає понад 9,4 млрд грн. На цю суму ОГРМ безоплатно відібрали газ з української ГТС для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ)», — йдеться у повідомленні.

ОГТСУ зазначає, що за останні два місяці динаміка погашення заборгованості залишається вкрай низькою. Водночас частина облгазів продовжує несанкціоновано відбирати газ та накопичувати борги.

«Попри санкції та кримінальні провадження Донецькоблгаз збільшив борг у червні на 57,6 млн грн (сукупний борг — 1,1 млрд грн), а Тернопільміськгаз — на 5,9 млн грн (0,6 млрд грн). Ці два підприємства системно не розраховуються с ОГТСУ та є одними з найбільших боржників, які протягом багатьох місяців не сплачують за відібраний газ для своїх ВТВ», — підкреслює Оператор ГТС.

Як зазначається, в червні значно наростили борги Кіровоградгаз (на 22,8 млн грн), Херсонгаз (на 19,4 млн грн), Мелітопольгаз (на 5,4 млн грн). ОГТСУ прогнозує, що з настанням нового опалювального сезону ситуація з накопиченням заборгованості погіршиться..

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?