Нові платіжки за газ: чи потрібно міняти лічильники та як подавати показники?

16 листопада 2021, 10:45Новини481

Этот материал также доступен на русском

У «Регіональній газовій компанії» розповіли, що кількість спожитої енергії в кіловат-годинах, гіга-калоріях і джоулях у квитанціях вказується з 2016 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

З 1 травня 2022 року в платіжках українців за газ кубометри використаного газу замінять енергетичними одиницями — кіловат-годинами.

У Міністерстві енергетики України підкреслюють, що для переходу на нову систему громадянам не потрібно міняти газові лічильники. Споживач буде і надалі щомісяця передавати показники лічильника в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії, – повідомляє finance.ua.

Відповідальними за переведення спожитого газу в енергетичні одиниці будуть оператори газорозподільних мереж.

Далі переведені в кіловат-години обсяги енергії (так само як це відбувається зараз з кубометрами газу) передаються постачальнику газу, який сформує виходячи з цього платіжку для споживача. Ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю.

«На наш погляд, це справедливий підхід, оскільки газ відрізняється за кількістю виділеної енергії при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ добули», — сказав заступник міністра М.Немчинов.

Різниця калорійності газу в різних регіонах може сягати 4 відсотків, тому місячні платіжки за газ всередині країни будуть відрізнятися.

Як буде здійснюватися розрахунок енергії?

У «Регіональній газовій компанії» розповіли, що кількість спожитої енергії в кіловат-годинах, гіга-калоріях і джоулях у квитанціях вказується з 2016 року.

Розрахунок спожитої енергії здійснюватиметься за формулою на підставі характеристик поставленого газу на кожному окремому маршруті, по якому він подається.

«На сайті кожного облгазу є такий розділ, в якому публікуються фізико-хімічні показники щомісяця. Кожен споживач може бачити показники газу, що транспортується, у квитанції або на сайті вже п’ять років», — пояснили в компанії.

При цьому, в «Регіональній газовій компанії» повідомили, що порахувати, скільки коштує, наприклад, 100 кубометрів спожитого газу при переведенні на кіловат-години можна самостійно.

Необхідно подивитися в платіжку на графу «Середньозважена вища теплота згоряння», наприклад, показник дорівнює 10,77, тоді кількість спожитої енергії за 100 кубів дорівнює 1077 кіловат-годин.

Щоб порахувати вартість кіловат-годин, необхідно застосувати формулу: ціна газу (7,99 гривень за кубометр) плюс тариф на розподіл (середній по країні 1,1 гривень за кубометр) і все це розділити на коефіцієнт теплоти згоряння — тобто 10,77. У цьому прикладі ми отримали 0,84 гривні за кіловат-годину з транспортуванням.

Разом виходить, що 1077 кіловат-годин (100 кубометрів) газу коштуватимуть 904 гривні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро