Колізії та конфлікти

НАЗК перевіряє інформацію про конфлікт інтересів у судді КСУ Ольги Совгирі

29 березня 2024, 09:38Новини111

Дії судді, ймовірно, можна кваліфікувати за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом наступного тижня стане відомо про початок дисциплінарного провадження стосовно судді Конституційного Суду України Ольги Совгирі.

Про це стало відомо з повідомлення Громадській організації «Центр викривачів корупції», яка звернулась до НАЗК з повідомленням про факт корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення з боку судді КСУ.

Під час опрацювання матеріалів щодо інституту звернення громадян у формі конституційної скарги представникам громадського сектору стало відомо про наступне.

17 січня 2024 року судді Першого Сенату КСУ розглянули справу за конституційною скаргою Плескача В’ячеслава Юрійовича (перевірити на конституційність приписи ч.6 статті 45 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність‟ від 5 липня 2012 року № 5076–VI).

До складу Першого Сенату КСУ входить суддя Совгиря Ольга Володимирівна, яка склала присягу судді Конституційного Суду України 2 серпня 2022 року.

З повідомлень в ЗМІ відомо, що Плескач В’ячеслав Юрійович працював у Конституційному Суді України на посаді наукового консультанта судді КСУ Совгирі О.В. (на засадах патронатної служби) із 8 серпня 2022 року до 4 січня 2023 року.

Також Плескач В’ячеслав Юрійович працював на посаді помічника-консультанта як народного депутата України Совгирі О.В. з 3 вересня 2020 року по 27 липня 2022 року.

17 січня 2024 року під час розгляду скарги Плескача В.Ю. суддя КСУ Совгиря О.В. не заявила про самовідвід. Дії судді, ймовірно, можна кваліфікувати за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Іншими словами, у провадження КСУ за скаргою Плескача В.Ю. планується ухвалення рішення в умовах реального конфлікту інтересів, про який суддя Совгиря О.В. не повідомила у встановленому порядку.

Саме перевіркою цих фактів і займатимуться у НАЗК.

Відповідно до приписів законодавства, повідомлення, яке було направлене до НАЗК 14 березня 2024 року, підлягає попередньому розгляду у строк не більше ніж десяти робочих днів з дня внесення інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

У разі підтвердження за результатами попереднього розгляду викладеної у повідомленні інформації винні особи притягаються до дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарне провадження триває тридцять (сорок п’ять) днів з дня завершення попереднього розгляду.

Якщо під час попереднього розгляду виявлено ознаки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, матеріали передаються спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції або Державному бюро розслідувань.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?