Національний банк оприлюднив графік аукціонів своп процентної ставки на II квартал 2021 року

24 березня 2021, 11:31Новини99

Этот материал также доступен на русском

Національний банк продовжить проводити аукціони своп процентної ставки у II кварталі 2021 року з метою сприяння формуванню механізмів хеджування процентного ризику на фінансовому ринку України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Головним завданням таких аукціонів залишається сприяння запуску ринку операцій процентного свопа як важливої передумови для розвитку довгострокового кредитування в Україні.

Національний банк зберіг частоту аукціонів у II кварталі 2021 року. Вони проходитимуть у кожну другу та четверту середу місяця, один строком на 1 або 2 роки, другий – на довший термін (3, 4 або 5 років).

Відповідно перший аукціон своп процентної ставки у II кварталі 2021 році відбудеться 7 квітня (терміном на 2 роки), другий – 21 квітня (на 3 роки). Наступні аукціони пройдуть 12 травня (на 1 рік), 26 травня (на 4 роки), 9 червня (на 2 роки) та 23 червня (на 5 років).

Крім того, регулятор вирішив зберегти обсяги умовної суми, яка пропонуватиметься на аукціонах своп процентної ставки, встановивши межу на рівні 500 млн грн на один аукціон.

Детальніші параметри та результати аукціонів публікуватимуться на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Нагадаємо, у липні 2020 року Національний банк розпочав проведення операцій своп процентної ставки. В цілому станом на 23 березня 2021 року відбулося 11 відповідних аукціонів, на яких Національний банк уклав з банками угоди на суму 16,5 млрд грн. Зокрема угоди на 2 роки об’ємом близько 2,6 млрд грн, на 3 роки – 8 млрд грн, на 4 роки – 4 млрд грн та на 5 років – 2 млрд грн. Загалом такі операції з Національним банком здійснили 16 банків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу