«Нафтогаз України» встановив річну ціну на газ для населення

26 квітня 2021, 11:42Новини467

Этот материал также доступен на русском

«Нафтогаз України» з 1 травня 2021 року автоматично переводить клієнтів на новий річний тарифний план – «Фіксований».

  • Посилання скопійованоlink copied

Ціна на блакитне паливо від ГК «Нафтогаз України», яку компанія встановлює з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року, дорівнює 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки), – повідомляє Фінансовий клуб.

«Компанія запропонувала своїм клієнтам найвигіднішу ціну на газ серед постачальників на ринку», – стверджують в компанії.

Річні тарифні плани, на думку компанії, є ринковим способом забезпечити населенню страховку від сезонних цінових коливань, які клієнти відчували минулого року. Фіксовані цінові пропозиції постачальників захищають населення, але при цьому зберігають конкуренцію та ринку газу.

«Фіксований» тарифний план не передбачає передплат. Клієнти мають сплатити лише за спожитий об’єм газу за фіксованою ціною до 25 числа кожного місяця. Новий тарифний план доступний для отримувачів пільг та субсидій.

«Нафтогаз» працює над тим, щоб у червні презентувати сезонні тарифні плани та газові пакети.

ГК «Нафтогаз України» як постачальник «останньої надії» (ПОН) забезпечує газом побутових клієнтів, які раптово втратили постачальника. ПОН обслуговує майже 650 тис. домогосподарств. Ціна на газ для клієнтів ПОН у травні становитиме 9.57 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Надалі такі клієнти мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір.

Основними чинниками підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ у Європі – на травень вартість природного газу на європейських хабах сягнула майже 9 грн/куб.м в еквіваленті.

Зростання цін є наслідком кількох чинників:

  • підвищений попит на ресурс через низьку середньомісячну температуру – цьогорічний квітень був у середньому на 3 градуси холоднішим від кліматичної норми;
  • низькі запаси газу (станом на 22 квітня 2021 року підземні сховища Європи заповнені лише на 29%, порівняно з 2020 роком, це удвічі менше);
  • ріст цін на емісію СО2 у Європі.

Кабінет міністрів в січні 2021 року встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр до 31 березня.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму