МЗС: обстріл іноземних дипустанов долучать до позовів проти росії в міжнародних судах

8 березня 2022, 13:35Новини448

Этот материал также доступен на русском

Внаслідок обстрілів у Маріуполі пошкоджена будівля консульства Греції та офіс місії ОБСЄ

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство закордонних справ рішуче засуджує обстріли збройними силами рф приміщень іноземних дипломатичних установ в Україні.

Про це йдеться у заяві МЗС, оприлюдненій у Фейсбуці.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що внаслідок ракетно-бомбових ударів російської армії в Маріуполі була пошкоджена будівля, у якій розташовувалися генеральне консульство Греції та офіс Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також зруйновані приміщення почесних консульств Словенії, Азербайджану та Албанії в Харкові.

«Збройна атака росії на приміщення дипломатичних місії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, Віденських конвенцій про дипломатичні та консульські зносини», – заявили у МЗС.

Українські дипломати закликали міжнародну спільноту засудити росію за варварські обстріли цивільних об‘єктів в Україні, внаслідок яких гинуть та отримують поранення цивільні люди, зокрема діти.

«Українська сторона долучить факти руйнування приміщень іноземних дипломатичних установ на території України до позовів проти рф у міжнародних судових інстанціях, аби притягнути росію до максимальної відповідальності за її злочини», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога