За повідомленням Міноборони України серед нових запроваджених стандартів НАТО є:
- “Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі” (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
- “Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО” (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
- “Проведення сухопутних тактичних дій” (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати у межах будь-якої операції та будь-якої кампанії).
- “Повітряні та космічні операції” (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).
В оборонному відомстві зазначили, що наразі вже запроваджено 280 стандартів НАТО: 174 – у межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО) та 106 – так званих “ініціативних”, що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.
За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, ЗСУ мають відповідати усім критеріям НАТО і для цього треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.
“Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з пріоритетів Міністерства оборони України”, – наголосив Умєров під час нещодавньої зустрічі з очільником Пентагону Ллойдом Остіном у Києві.
Загалом в НАТО існує 1135 стандартів. Тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджили чверть від загальної кількості (24,6%).