Лондонські юристи зібрали дані про закордонні активи сотень росіян для нових санкцій – ЗМІ

9 червня 2022, 12:50Новини385

Юристи використали, зокрема дані з витоків, наприклад, документи “Панамського архіву”

  • Посилання скопійованоlink copied

Британські юристи, які працюють в компаніях лондонського Сіті і які спеціалізуються на розшуку активів, виявили сотні високопоставлених росіян із активами за кордоном, яких можна було б додати до міжнародних санкційних списків.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що такий крок є частиною міжнародних спроб тиснути на РФ економічними заходами, оскільки Росія продовжує вторгнення в Україну.

За словами джерел агентства, такі зусилля почались після початку російського вторгнення в Україну у лютому, коли уряди по всьому світу почали процес запровадження санкцій і обмежень проти олігархів та інших багатіїв, яких вважають близькими до Кремля.

Bloomberg пише, що Київ звернувся до українських дипломатів у Лондоні з проханням допомогти з пошуком незаконних російських активів.

Ті, своєю чергою, звернулися до однієї з фірм лондонського Сіті, пізніше до роботи підключилися кілька інших фірм.

Зазначається, що юристи використали, зокрема дані з витоків, наприклад, документи “Панамського архіву”, які звіряли з іншими джерелами, щоб перевірити, чи була отримана ця власність законним шляхом.

При цьому, агентство не уточнює, які саме британські компанії брали участь у збиранні інформації про росіян.

До списку увійшли високопоставлені, але не надто публічні російські чиновники та військовослужбовці, які володіють нерухомістю та іншими активами на мільйони фунтів стерлінгів у Лондоні та на півдні Франції, розповіло агентству одне з джерел.

Юристи перевіряють й інші міжнародні зв’язки росіян, у тому числі дані про їхніх дітей, які навчаються у закордонних приватних школах.

Співробітники двох фірм, які брали участь у пошуку російських активів, розповіли Bloomberg, що працювали безкоштовно та передали списки з кандидатами на включення до списків санкцій до посольства України в Лондоні.

Вони попросили про анонімність, побоюючись тиску з боку російської влади, зазначає агентство.

У посольстві України в Лондоні агентству заявили, що поки що “недоречно” коментувати можливі майбутні санкції, оскільки це може “підірвати їхню дію”.

Економічна правда

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?