За кордоном

Лідери G7 домовились про кредит на $50 млрд для України за рахунок російських активів – Bloomberg

13 червня 2024, 14:44Новини91

Этот материал также доступен на русском

G7 вже кілька місяців обговорює, як використовувати прибуток, отриманий від близько $280 млрд заморожених фондів російського ЦБ

  • Посилання скопійованоlink copied

Країни «Великої сімки» домовилися про структуру кредиту для України на $50 млрд під заставу російських активів, він ґрунтуватиметься на розмірах їхніх економік, пише Bloomberg. Очікується, що допомога почне надходити до кінця року.

G7 вже кілька місяців обговорює, як використовувати прибуток, отриманий від близько $280 млрд заморожених фондів російського центрального банку, більшість яких знерухомлена в Європі.

Ключові факти

  • Країни «Великої сімки» видаватимуть Україні кредити, які погашатимуться за рахунок прибутку, отриманого від заблокованих коштів РФ.
  • Очікується, що угода надасть критичну підтримку Україні в середньостроковій перспективі та допоможе покрити її потреби у фінансуванні до 2025 року та у наступний період.
  • Відповідно до механізму, який буде підписано в Італії після саміту лідерів «Великої сімки», США, Європейський Союз та інші учасники нададуть Україні кредит, а доходи, одержані від активів РФ з часом, будуть використовуватися для повернення цих грошей, сказали джерела.
  • Кредити будуть структуровані по-різному залежно від внутрішніх процедур кожного учасника, і кожен з них нестиме ризик надання кредитів, якщо заморожені активи принесуть менший прибуток, ніж передбачалося.
  • За словами джерел, остаточні технічні деталі будуть узгоджені після саміту. Допомога може бути використана для підтримки оборони, економіки та відновлення України.
  • У вівторок стало відомо про те, що лідери майже досягли політичної угоди щодо кредиту.
  • Надходження від заморожених активів оцінюються у суму від €3 млрд до €5 млрд на рік. ЄС уже погодився надавати Україні прибуток двічі на рік, але США закликають союзників із «Великої сімки» знайти способи надати Києву негайну і більш суттєву підтримку.

Контекст

До G7 входять США, Канада, Японія, Велика Британія, Франція, Німеччина та Італія. ЄС, США, Японія та Канада заморозили активи російського центрального банку на суму близько $300 млрд у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну. Лише близько $5–6 млрд перебувають у Сполучених Штатах, більша частина зберігається в Європі, зокрема в центральному депозитарії цінних паперів Бельгії Euroclear.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону