«Київтеплоенерго» бере кредит на розвиток інфраструктури

4 серпня 2021, 11:16Новини289

Этот материал также доступен на русском

Кредит буде розділений на два рівних транша і спрямований на забезпечення сталої та ефективної роботи існуючих теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і котелень в Києві.

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділить комунальному підприємству “Київтеплоенерго” кредит в 140 млн. євро на розвиток теплової інфраструктури столиці, відповідний проект рада директорів банку схвалила на минулому тижні, – пише Україна Комунальна.

ЄБРР зазначив, що кредит буде розділений на два рівних транша і спрямований на забезпечення сталої та ефективної роботи існуючих теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і котелень в Києві, підвищення надійності транспортування тепла, вирішення інших критичних завдань по реабілітації і модернізації системи централізованого теплопостачання міста, підвищення якості послуг опалення і гарячого водопостачання та поліпшення виробничих і фінансових показників і можливостей КП.

Банк уточнив, що проект є частиною Green City Framework-2 (GrCF2, “Концепція зелених міст”), націленої на вирішення екологічних проблем в окремих великих містах.

КП “Київтеплоенерго” повністю належить Києву і є оператором системи централізованого теплопостачання міста, що складається з двох великих газових ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів і сміттєспалювального заводу “Енергія”.

Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років в квітні, уповноваживши мера міста Віталія Кличка підписати договір гарантії з ЄБРР.

За інформацією ProfiDOM.com.ua, наймасштабніший проект в рамках кредитної програми – установка на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. В рамках енергоефективних заходів на ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера, що дозволяє використовувати залишкову енергію димових газів для виробництва тепла. Аналогічне обладнання вже три роки працює на ТЕЦ-6.

Крім того, передбачається фінансування комплексу рішень, спрямованих на впровадження системи моніторингу та управління SCADA, що дозволяє в режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об’єктах.

Про намір залучити кредит ЄБРР з трирічним пільговим періодом “Київтеплоенерго” повідомило в 2019 р Тоді повідомлялося про трьох основних напрямках проекту – закриття 45 дрібних котелень (з 200 котелень, якими володіє підприємство), заміні конденсаційного теплообмінника на малому блоці ТЕЦ-5 та встановлення нових генеруючих потужностей на ТЕЦ-6.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро