Колізії та конфлікти

Конституційний Суд повідомили про конфлікт інтересів судді Ольги Совгирі

3 квітня 2024, 10:09Новини176

Про це стало відомо з повідомлення Громадської організації «Центр викривачів корупції»

  • Посилання скопійованоlink copied

Конституційний Суд України буде змушений перевірити інформацію про можливий конфлікт інтересів у діях судді КСУ Ольги Совгирі.

Про це стало відомо з повідомлення Громадської організації «Центр викривачів корупції», яка звернулась до КСУ з повідомленням про факт корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення з боку судді КСУ.

17 січня 2024 року судді Першого Сенату КСУ розглянули справу за конституційною скаргою Плескача В’ячеслава Юрійовича (перевірити на конституційність приписи ч.6 статті 45 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність‟ від 5 липня 2012 року № 5076–VI).

До складу Першого Сенату КСУ входить суддя Совгиря Ольга Володимирівна, склала присягу судді Конституційного Суду України 2 серпня 2022 року.

З повідомлень в ЗМІ відомо, що Плескач В’ячеслав Юрійович працював у Конституційному Суді України на посаді наукового консультанта судді КСУ Совгирі О.В. (на засадах патронатної служби) із 8 серпня 2022 року до 4 січня 2023 року.

Також Плескач В’ячеслав Юрійович працював на посаді помічника-консультанта як народного депутата України Совгирі О.В. з 3 вересня 2020 року по 27 липня 2022 року.

17 січня 2024 року під час розгляду скарги Плескача В.Ю. суддя КСУ Совгиря О.В. не заявила про самовідвід. Дії судді, ймовірно, можна кваліфікувати за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

У провадження КСУ за скаргою Плескача В.Ю. планується ухвалення рішення в умовах реального конфлікту інтересів, про який суддя Совгиря О.В. не повідомила у встановленому порядку.

Повідомлення про корупцію обробляються Сектором з питань запобігання і виявлення корупції Секретаріату Конституційного Суду України.

Розгляд повідомлень викривачів здійснюється відповідно до Порядку організації роботи із розгляду повідомлень викривачів, затвердженим Розпорядженням Голови Суду від 03.11.2023 № 80/01/2023-ОД, яким унормовано процедури організації роботи з повідомленнями викривачів про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону України „Про запобігання корупції“.

Повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України „Про запобігання корупції“, які можуть бути перевірені.

Крім того, зазначена інформація також може бути розглянута на засіданні Постійної комісії КСУ з питань регламенту та етики, до складу якої входять суддя Лемак Василь Васильович – голова Комісії, суддя Кичун Віктор Іванович та суддя Мойсик Володимир Романович.

Відповідно до Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України, затвердженого Рішенням Конституційного Суду України від 11 січня 2008 року, основними завданнями Комісії, серед іншого, якраз є розгляд питань про дотримання суддями Конституційного Суду України вимог регламенту та професійної етики.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?