Огляд ЗМІ

Кіберполіція викрила хакерів, які завдали іноземним компаніям збитків на $500 млн

17 червня 2021, 09:17Новини264

Этот материал также доступен на русском

Хакерам загрожує до восьми років ув’язнення

  • Посилання скопійованоlink copied

Кіберполіція в рамках міжнародної операції викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника. Через дії зловмисників іноземні компанії отримали $500 млн збитків. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.

За допомогою шкідливого програмного забезпечення типу Ransomware шестеро хакерів криптували дані, розміщені на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. За дешифрування інформації вони вимагали «викуп», а в разі несплати – погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Зазначається, що у 2019 році вірусом-шифрувальником Clop атакували чотири корейські компанії, в результаті чого було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній.

Після відкриття файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та повністю заражала комп’ютери жертв віддаленою керованою програмою Flawed Ammyy RAT. Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення Сobalt Strike, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення.

У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії.

Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в оселях фігурантів та в їхніх автівках. В результаті слідчих дій вилучили комп’ютерну техніку, автівки та близько 5 млн грн готівкою. Майно зловмисників арештували, а їм самим загрожує до восьми років ув’язнення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка