Огляд ЗМІ

Кіберполіція викрила хакерів, які завдали іноземним компаніям збитків на $500 млн

17 червня 2021, 09:17Новини315

Этот материал также доступен на русском

Хакерам загрожує до восьми років ув’язнення

  • Посилання скопійованоlink copied

Кіберполіція в рамках міжнародної операції викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника. Через дії зловмисників іноземні компанії отримали $500 млн збитків. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.

За допомогою шкідливого програмного забезпечення типу Ransomware шестеро хакерів криптували дані, розміщені на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. За дешифрування інформації вони вимагали «викуп», а в разі несплати – погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Зазначається, що у 2019 році вірусом-шифрувальником Clop атакували чотири корейські компанії, в результаті чого було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній.

Після відкриття файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та повністю заражала комп’ютери жертв віддаленою керованою програмою Flawed Ammyy RAT. Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення Сobalt Strike, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення.

У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії.

Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в оселях фігурантів та в їхніх автівках. В результаті слідчих дій вилучили комп’ютерну техніку, автівки та близько 5 млн грн готівкою. Майно зловмисників арештували, а їм самим загрожує до восьми років ув’язнення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?